|
На знімку: зліва направо (перший ряд) д. т. н., професор кафедри АЕМС Донбаського державного технічного університету (м. Алчевськ) А.Б. Зеленов, асистент каф. АЕМС НТУ «ХПІ» Л.В. Асмолова, д. т. н., професор, завідувач каф. АЕМС В.Б. Клєпіков, асистент Т.Ю. Кунченко, (другий ряд) д. т. н., професор Кременчуцького державного технічного університету О.П. Чорний, аспірант 2 року навчання О.М. Моісеєв, к. т. н., доцент В.І. Колотило, інженер 1 категорії О.А. Крохмальов. | |
Чергова 13-а конференція, організована Українською асоціацією інженерів-електриків (УАІЕ, президент – завідувач кафедри «Автоматизовані електромеханічні системи» НТУ «ХПІ», Заслужений діяч науки і техніки України, професор В.Б. Клєпіков) відбулася 11 – 16 вересня в Одесі. Співорганізаторами конференції були Міністерство освіти і науки України, НТУ «ХПІ», Одеський національний політехнічний університет (ОНПУ) та Інститут електродинаміки НАН України. Учасниками її були понад 200 науковців та спеціалістів промисловості, 55 з них – доктори наук. Представлені були всі обласні та крупні промислові центри України, а також російські міста – Санкт-Петербург, Ростов-на-Дону, Єкатеринбург та ін. Наш університет представляли професори, д. т. н. В.Б. Клєпіков, В.І. Мілих, В.І. Болюх, доцент В.М. Шамардіна та група науковців і аспірантів.
Їх вітали ректор ОНПУ В.П. Малахов, голова оргкомітету конференції В.Б. Клєпіков, який виголосив привітання академіка-секретаря відділення НАНУ Б.С. Стогнія та академіка, директора Інституту електродинаміки А.К. Шидловського, а також доповів про результати минулої, 12-ї, конференції. Особливістю 13-ї конференції стало те, що вперше основні організаційні навантаження взяла на себе не кафедра АЕМС НТУ «ХПІ», а Одеське регіональне відділення УАІЕ та кафедра електропривода ОНПУ. Вперше також у роботі конференції взяли участь французькі спеціалісти – генеральний директор ТОВ «Шнайдер електрик» Матьє Делавен, Австрії – вчені з Віденського університету. Традиційні учасники – фірми «Сіменс Україна» та «Мьоллер» – разом зі «Шнайдер електрик» провели презентацію сучасних зразків своєї продукції.
Одним з головних результатів діяльності конференції є підготовка кадрів вищої кваліфікації – кандидатів та докторів наук. Всього за всю історію діяльності конференції докторами наук стали 48 її учасників і понад 120 – кандидатами. Так, єдиною жінкою – доктором наук у галузі електроприводу в усіх країнах СНД стала професор О.І. Толочко з Донецька – незмінна учасниця всіх 13 конференцій. От і цього року на пленарному та секційних засіданнях були заслухані й обговорені доповіді 7 пошукачів докторського ступеню та 17 – кандидатського. Успішно доповіли про результати своїх досліджень майбутні кандидати наук з кафедри АЕМС нашого університету Л.В. Асмолова, І.В. Обруч та Т.Ю. Кунченко.
Одним з важливих аспектів діяльності конференції є також розвиток інженерної освіти у відповідній галузі. Великий інтерес викликали доповіді професорів О.П. Чорного (Кременчуцький університет) та В.І. Мілих (НТУ «ХПІ»), присвячені розробкам віртуальних лабораторних робіт по спеціальності. В програмі конференції також було традиційне засідання науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України зі спеціальності «Електропривод», на якому відбувся обмін досвідом відповідних кафедр по входженню в Болонський процес та був обговорений варіант нового навчального плану кредитно-модульної системи.
Значною подією на конференції стала також нарада Української асоціації інженерів-електриків, на якій була прийнята пропозиція керівництва її Дніпропетровського і Дніпродзержинського регіональних відділень про проведення 14-ї конференції «Проблеми автоматизованого електропривода» у цьому регіоні на базі Національної гірничої академії та Дніпродзержинського технічного університету. Слід відзначити, що сама асоціація – дітище цієї конференції, учасники якої 8 років тому започаткували УАІЕ. Зараз асоціація складається з 15 регіональних відділень, видає масовий технічний журнал «Електроінфо» з накладом 36 тис. примірників. Крім того, за ініціативи асоціації центральний електротехнічний журнал Росії видав 3 спецвипуски, присвячені розробкам електроприводчиків України.