|
Чергова 13-а конференція, організована Українською асоціацією інженерів-електриків (УАІЕ, президент – завідувач кафедри «Автоматизовані електромеханічні системи» НТУ «ХПІ», Заслужений діяч науки і техніки України, професор В.Б. Клєпіков) відбулася 11 – 16 вересня в Одесі. Співорганізаторами конференції були Міністерство освіти і науки України, НТУ «ХПІ», Одеський національний політехнічний університет (ОНПУ) та Інститут електродинаміки НАН України. Учасниками її були понад 200 науковців та спеціалістів промисловості, 55 з них – доктори наук. Представлені були всі обласні та крупні промислові центри України, а також російські міста – Санкт-Петербург, Ростов-на-Дону, Єкатеринбург та ін. Наш університет представляли професори, д. т. н. В.Б. Клєпіков, В.І. Мілих, В.І. Болюх, доцент В.М. Шамардіна та група науковців і аспірантів.
Їх вітали ректор ОНПУ В.П. Малахов, голова оргкомітету конференції В.Б. Клєпіков, який виголосив привітання академіка-секретаря відділення НАНУ Б.С. Стогнія та академіка, директора Інституту електродинаміки А.К. Шидловського, а також доповів про результати минулої, 12-ї, конференції. Особливістю 13-ї конференції стало те, що вперше основні організаційні навантаження взяла на себе не кафедра АЕМС НТУ «ХПІ», а Одеське регіональне відділення УАІЕ та кафедра електропривода ОНПУ. Вперше також у роботі конференції взяли участь французькі спеціалісти – генеральний директор ТОВ «Шнайдер електрик» Матьє Делавен, Австрії – вчені з Віденського університету. Традиційні учасники – фірми «Сіменс Україна» та «Мьоллер» – разом зі «Шнайдер електрик» провели презентацію сучасних зразків своєї продукції.
Одним з головних результатів діяльності конференції є підготовка кадрів вищої кваліфікації – кандидатів та докторів наук. Всього за всю історію діяльності конференції докторами наук стали 48 її учасників і понад 120 – кандидатами. Так, єдиною жінкою – доктором наук у галузі електроприводу в усіх країнах СНД стала професор О.І. Толочко з Донецька – незмінна учасниця всіх 13 конференцій. От і цього року на пленарному та секційних засіданнях були заслухані й обговорені доповіді 7 пошукачів докторського ступеню та 17 – кандидатського. Успішно доповіли про результати своїх досліджень майбутні кандидати наук з кафедри АЕМС нашого університету Л.В. Асмолова, І.В. Обруч та Т.Ю. Кунченко.
Одним з важливих аспектів діяльності конференції є також розвиток інженерної освіти у відповідній галузі. Великий інтерес викликали доповіді професорів О.П. Чорного (Кременчуцький університет) та В.І. Мілих (НТУ «ХПІ»), присвячені розробкам віртуальних лабораторних робіт по спеціальності. В програмі конференції також було традиційне засідання науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України зі спеціальності «Електропривод», на якому відбувся обмін досвідом відповідних кафедр по входженню в Болонський процес та був обговорений варіант нового навчального плану кредитно-модульної системи.
Значною подією на конференції стала також нарада Української асоціації інженерів-електриків, на якій була прийнята пропозиція керівництва її Дніпропетровського і Дніпродзержинського регіональних відділень про проведення 14-ї конференції «Проблеми автоматизованого електропривода» у цьому регіоні на базі Національної гірничої академії та Дніпродзержинського технічного університету. Слід відзначити, що сама асоціація – дітище цієї конференції, учасники якої 8 років тому започаткували УАІЕ. Зараз асоціація складається з 15 регіональних відділень, видає масовий технічний журнал «Електроінфо» з накладом 36 тис. примірників. Крім того, за ініціативи асоціації центральний електротехнічний журнал Росії видав 3 спецвипуски, присвячені розробкам електроприводчиків України.