Друга виставка-презентація
із такою назвою проходила з 28 по 30 вересня 2005 року в Києві. Виставка ще молода, але вже має свій імідж та встигла завоювати авторитет серед фахівців, як українських навчальних закладів, так і представників країн близького і далекого зарубіжжя.
Основна мета виставки-презентації – інформування широкої педагогічної громадськості, фахівців, органів державної влади і управління про реальний стан впровадження інноваційних технологій у навчальний процес, формування реєстру інформаційних робіт, визначення пріоритетних напрямків і проблем розвитку освіти.
|
На знімку: президент АПН України В.Г. Кремень, перший заступник Міністра освіти і науки України А.М. Гуржій, директор МІПК НТУ "ХПИ" М.М. Солощук та інші учасники виставки. | |
На виставковому стенді університету були представлені основні доробки університету за такими напрямками: педагогічний експеримент з впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу, контроль якості навчання, дистанційна освіта, міжнародні стосунки і співробітництво, результати впровадження науки в навчальний процес, система підтримки навчання впродовж життя.
У рамках виставки-презентації проводився конкурс за 5 номінаціями, наш університет брав участь у номінації „Інновації у післядипломній освіті дорослих”. Згідно з умовами конкурсу переможці визначаються з числа фіналістів шляхом обговорення їх розробок на круглих столах і семінарах виставки за участю досвідчених педагогів і фахівців.
Ядром післядипломної освіти дорослих в нашому університеті є Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації кадрів з нових напрямків розвитку техніки і технологій, разом із яким у 1998 році започатковано навчально-науково-виробничий комплекс післядипломної освіти. Діяльність МІПК НТУ „ХПІ” полягає в реалізації можливостей „освіти через усе життя” у формі перепідготовки, підвищення кваліфікації та професійної підготовки фахівців. Здійснюється вона шляхом інновацій у навчальному процесі з метою кадрового забезпечення інноваційно орієнтованого розвитку економіки, наукоємного підприємництва та впровадження високих технологій.
Вирішенню цього питання на виставці був присвячений круглий стіл, в обговоренні проблеми взяли участь директор МІПК НТУ „ХПІ”, професор М.М. Солощук, фахівці інституту, представники МОН України і Науково-методичного центру Міністерства. Учасникам круглого столу, а також відвідувачам нашого стенду пропонувалися рекламно-інформаційні матеріали. Стенд оглянули, зокрема, перший заступник Міністра освіти і науки України А.М. Гуржій, президент АПН України В.Г. Кремень, директор Науково-методичного центру МОН України К.М. Левінський. Вони дали високу оцінку здобуткам нашого університету в запровадженні інноваційних технологій навчання, що й обумовило нашу перемогу в конкурсі.
Дані про систему післядипломної освіти в НТУ „ХПІ”, як середовища для інноваційно орієнтованого навчання протягом всього життя. занесені до Реєстру інноваційних робіт в галузі освіти МОН України.
НТУ „ХПІ” за внесок у розвиток освітніх інновацій нагороджений Почесним дипломом виставки, а за перемогу в конкурсі університету присвоєно Почесне звання „Лауреат конкурсу „Інноваційні технології навчання”.
Дипломами учасника виставки нагороджені ректор, професор Л.Л. Товажнянський, проректор, професор В.О. Кравець, директор МІПК НТУ „ХПІ”, професор М.М. Солощук. Нагороди виставки вручив перший заступник Міністра Б.М. Жебровський.