О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Розвиваємо військову науку


[Полковник А. Янчик, начальник інженерного факультету.]
#13-14 от 25.05.2004

До складу інженерного факультету інституту танкових військ входить такий структурний підрозділ, як науково-дослідна лабораторія "Озброєння та техніка танкових військ". Очолює її старший науковий співробітник підполковник Олег Валерійович Стаховський.

Лабораторія призначена для проведення системних досліджень за воєнно-технічними напрямками в інтересах вирішення завдань експлуатації, ремонту, продовження ресурсу та модернізації існуючого озброєння та техніки танкових підрозділів Збройних Сил України, а також для проведення наукового обґрунтування завдань щодо розробки перспективного бронетанкового озброєння та техніки.

У лабораторії працюють 8 чоловік. Науковими кадрами лабораторія укомплектована на 34 відсотки. Підводячи підсумки наукової роботи в інституті за 2003 навчальний рік, заступник начальника інституту з навчальної та наукової роботи полковник С.-В. Плутахін відзначив успіхи колективу лабораторії. Вагомий науково-дослідницький внесок в роботу внесли такі фахівці своєї справи, як: майор О.-Ю. Ларін, майор К.-В. Коритченко, майор С.-В. Павленко.

У колективу науково-дослідної лабораторії склалися добрі стосунки та плідне співробітництво з дослідно-конструкторським бюро ім. А.-А. Морозова, кафедрами колісних та гусеничних машин, електроізоляційних і кабельних матеріалів НТУ "ХПІ", кафедрою механізації будівельних процесів Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, науково-дослідними організаціями та військовими навчальними закладами Міністерства оборони України.

Науково-дослідна лабораторія бере активну участь у проведені наукових конференцій, семінарів та нарад.

У грудні 2003 року під час інспектування інституту голова комісії генерал армії В.-Г. Радецький дав високу оцінку діяльності працівників науково-дослідної лабораторії, які за короткий термін змогли провести багато досліджень наукового та прикладного характеру.

Лабораторією проведені дослідження щодо "пілотного" порску палива. Здійснено порівняння конструкцій існуючих зразків устроїв, які впорскують запальну порцію палива в циліндри дизельних двигунів. Розроблена конструкція устрою з електродинамічним приводом, який впорскує запальну порцію палива та виготовлено зразок для проведення випробувань. Проведена оцінка потужності сучасних кінетичних боєприпасів, які використовуються проти легкоброньованої техніки. Проведено аналіз наукових робіт та статей щодо дослідження процесу взаємодії електричного струму електродинамічного захисту з кумулятивними та кінетичними боєприпасами. Сплановано та проведено натурні випробування взаємодії електродинамічного захисту з кінематичними боєприпасами. Створено на підставі отриманих результатів натурних випробувань математичну модель взаємодії кінетичного боєприпасу з елементом електродинамічного захисту. Проведено аналіз та створена модель впливу електромагнітних полів на біологічні об'єкти та внутрішнє обладнання об'єктів бронетанкового озброєння та техніки.

До плану наукової роботи науково-дослідницької лабораторії на 2004 рік включено три роботи, яки будуть виконуватися в інтересах Головного бронетанкового управління Міністерства оборони України та Центрального науково-дослідного інституту Міністерства оборони України.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет