Міністр оборони та Головнокомандувач Сухопутних військ Збройних Сил України вимагають постійного підвищення методичної майстерності випускників вищих навчальних закладів. У Харківському гвардійському ордена Червоної Зірки інституті танкових військ імені Верховної Ради України Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" кафедрою управління повсякденною діяльністю підрозділів було проведено дводенне методичне заняття за темою "Методика підготовки та проведення тактичного навчання зі взводом з бойовою стрільбою". Курсанти 3 курсу командного факультету навчалися напередодні іспиту з дисципліни "Бойова підготовка та методика її проведення у підрозділах".
Тактичні навчання - основна форма польової виучки підрозділів і є важливим засобом підвищення бойової готовності військ, дозволяє найбільш ефективно готувати їх до ведення сучасного бою.
Заняття проводилися в три етапи, в ході яких курсантами були відпрацьовані питання приведення підрозділу до вищих ступенів бойової готовності, організація і методика підготовки взводу до бойових дій, методика підготовки та проведення етапу бойової стрільби.
Під час відпрацювання першого етапу курсанти набули методичних навичок щодо управління взводом при послідовному приведенні його до різних ступенів бойової готовності та пересування в район зосередження.
На другому етапі курсанти, які були призначені на посади командирів взводів та командирів рот, отримали практику та методику керування підрозділами при підготовці техніки та озброєння до бойового застосування, набули навичок в організації злагоджених дій екіпажів танків під час виконання нормативів з технічної, вогневої, інженерної, медичної підготовки, підготовки зв'язку та захисту від зброї масового ураження.
При відпрацюванні навчальних питань другого етапу заняття як кращі були відзначені старший сержант Юрій Ковцур, молодші сержанти Костянтин Фурманов, Віталій Терлецький, Микола Прошак, курсанти Олександр Махінько, Микола Петренко, Олександр Ісаєв, Валерій Кащішин.
З метою якісного та організованого проведення тактичних навчань напередодні викладацьким складом кафедри УПДП з курсантами були проведені практичні заняття щодо відпрацювання плануючої та іншої документації для підготовки навчань. Особлива увага приділялася розробці плану тактичних навчань взводу з бойовою стрільбою, який є головним нормативно-правовим документом командира підрозділу з цього питання. При підготовці плану враховувалося знання курсантами положень статутів та настанов щодо організації та проведення навчань. Кращим було визначено план старшого сержанта Ігоря Довгопола, якому й було доручено третій етап - бойову стрільбу взводу.
Як з'ясувалося пізніше, цей вибір був цілком правильний, тому що старший сержант Ігор Довгопол провів етап бойової стрільби на високому методичному рівні, вміло керував діями курсантів та оператора мішеневого поля, за що і отримав подяку від керівника заняття.
Молодший сержант Андрій Кучер, який очолював взвод, уважно спостерігав за полем бою, вміло виявляв цілі та розподіляв вогонь танків, внаслідок чого практично всі цілі були уражені. Не можна не відзначити дії командирів танків старшого сержанта Юрія Ковцура та курсанта Сергія Мельника, які чітко давали цілевказівки та команди на відкриття вогню навідникам, а також вміло його коректували.
Ці заняття показали бажання курсантів підвищувати та удосконалювати раніш отримані знання і методичні навички та набувати нові.
Висока якість проведення цього заняття стала можливою завдяки кропіткій роботі під час його підготовки та проведення викладацьким складом кафедри управління повсякденною діяльністю підрозділів: заступника начальника кафедри підполковника Бриксіна О.М., старшого викладача кафедри підполковника Думанського Р.М., викладача кафедри підполковника Потапова Ю.М., командира батальйону курсантів підполковника Іщенко В.Л., командира роти капітана Коробка В.В., начальників служб інституту: інженерної - полковника Добривченко Б.Д., служби ракетно-артилерійського озброєння - майора Короткова О.В.
Закінчені навчання, та триває шлях підготовки майбутніх офіцерів командирів, захисників Батьківщини. Ще багато треба пізнати, багато чому навчитися, але вже зараз курсанти-гвардійці спроможні на високому методичному рівні підготувати та провести заняття з особовим складом з усіх предметів програми бойової підготовки танкових підрозділів.