Щаслива студентка Ірина Волошина

#7 от 27.04.2021

Студентка третього курсу навчально-наукового інституту механічної інженерії та транспорту Ірина Волошина обрала непросте для дівчини направлення – «Теорія механізмів машин». Вона єдина дівчина в дружній групі МІТ-218м. І хоча навчатися складно, та Ірина жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Вона бере активну участь у науково-дослідній діяльності й увійшла в число найкращих студентів Політеху.

«Моє рішення цілком свідоме. Я навчалась у математичному класі, відвідувала гурток моделювання, цікавилась точними науками. Мої мама, дядько і тітка – випускники Політеху. Тож не було ніяких сумнівів: я навчатимусь в НТУ «ХПІ» і буду вивчати машинобудування й інженерію. А День відкритих дверей поставив остаточну крапку в моєму виборі. Мені сподобалась презентація кафедри ТММ і САПР, присутні на цьому заході викладачі і студенти. Нам не лише розповідали про перспективи, які відкриває навчання, а показували реальні моделі, розроблені студентами. І я впевнилася: теорія механізмів машин – це дуже цікаво й захоплююче, варто лиш трохи заглибитися в тему і зрозумієш принцип роботи будь-якого механізму.

Викладачі нашого інституту і кафедри, зокрема, – прекрасні педагоги, справжні професіонали. Вони охоче діляться з нами знаннями, спонукають до наукового пошуку, влаштовують зустрічі з випускниками, які працюють за спеціальністю. Тут створюються комфортні умови для навчання і наукової діяльності. А роботу наукових керівників і студентів важко окреслити рамками: це і допомога у виправленні помилок, і спільний науковий пошук, і самостійне наукове пізнання. Мій науковий керівник Антон Юрійович Васильєв завжди знаходить час, щоб роз’яснити, дати відповіді на питання, допомогти розібратися, щоб врешті я самостійно вирішила поставлену задачу.

Мені насправді подобається вчитися чомусь новому. Науковий пошук – це завжди досвід, зі своїми помилками і відкриттями. Цікаво проводити дослідження, ставити експерименти та отримувати результат. І складно відірватись від виконання завдань, які ставлять перед нами викладачі, хочеться реалізувати ідею з’єднання деталей, проектування, чи знайти новий спосіб вирішення задачі з програмування.

Минулого року я брала участь у конкурсі наукових робіт, і хоча від проходив заочно, процес підготовки був захоплюючим, а на другому курсі я взяла участь в олімпіаді за спеціальністю. Я вважаю це дуже корисним практичним досвідом для кожного студента, участь у таких заходах дає змогу поглибити знання, адже задачі на конкурсах і олімпіадах значно складніші за звичайні лабораторні.

Моє життя – це не суцільне навчання і наука. Я захоплююся туризмом, полюбляю прогулянки, а разом із сім’єю влітку влаштовуємо велопоходи, або сплавляємося на байдарках.

Я сміливо можу сказати: я – щасливий студент, адже я зробила свідомий вибір, який привів мене до прекрасного університету, я отримую задоволення від навчання, і мені дійсно подобається те, чим я займаюся!».

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет