Wissenschaft von heute und morgen 2021

[Ганна Притиченко]
#7 от 27.04.2021

Щорічна студентська конференція від німецького освітнього центру НТУ «ХПІ» протягом кількох років надає можливість студентам на практиці перевірити свої знання не лише німецької мови, а й спеціальності. І не просто перевірити, а представити доповідь перед німецькими та австрійськими професорами й іноземними лекторами, відповісти на їхні запитання і вислухати зауваження та побажання. З урахуванням карантинних обмежень, конференція 2021 проходила в онлайн-форматі. 27 учасників отримали змогу зробити доповідь перед журі, до складу якого увійшли п’ять іноземних представників. Це професори Мартін Вольтер з університету Otto-von-Guericke Universität Magdeburg, Бернард Хайден з австрійського університету FH Kärnten та Латіф Дурланік з університету Гамбурга, наші лектори й друзі: лектор німецької служби академічного обміну DAAD Керстін Далла і лектор австрійської служби обмінів Фабіо Санд.

У роботі нашої конференції взяли участь студенти з п’яти українських університетів (НТУ «ХПІ», НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», ДонНТУ, ХНУРЕ, НАУ ім. М. Є. Жуковського «ХАІ») – представники Харкова, Києва та Покровська, і двоє школярів з Харківської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням німецької мови № 134.

Цього року кожен із гостей оцінював виступи учасників за трьома критеріями: якість підготовки презентації, доповіді та відповіді на питання. Після закінчення конференції професори та лектори переслали свої оцінки в німецький центр. Найкращі результати показали студенти НТУ «ХПІ» Ксенія Попова (І місце) та Микола Райваховський (ІІ місце). Представник НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» Іван Качковський посів ІІІ місце.

Усі учасники конференції отримали сертифікат німецького освітнього центру НТУ «ХПІ», де крім прізвища, імені доповідача і теми доповіді вказана підсумкова оцінка за німецькою системою оцінювання знань. Він скріплений підписами трьох професорів і двох іноземних лекторів. Незважаючи на карантинні обмеження, студенти змогли приїхати в НТУ «ХПІ» за сертифікатами (на знімку). Іногороднім учасникам конференції документи надіслані поштою.

Професор Мартін Вольтер, Магдебурзький університет ім. Отто-фон-Геріке, Німеччина: «Я вдруге беру участь у студентській конференції «Wissenschaft von heute und morgen». У 2019 році ми ще особисто бачилися з учасниками у Харкові, і тоді я був вражений, наскільки добре вивчають німецьку мову в школі. Я хочу закликати і школярів, і студентів продовжувати вивчати мову – це важливий крок для успішного майбутнього. Доповідачі показали високий рівень опанування німецької мови.

Мені приємно, що учасники порушили у доповідях широке коло тем, розкрили різні аспекти. Бажаю успішного навчання в німецькому освітньому центрі, а згодом – на літніх курсах німецької мови в Магдебурзі! Якщо ви пройдете відбір, зможете навчатися у нас один або два семестри, і я з нетерпінням чекаю наступного покоління студентів, яке приїде до Німеччини. У вас великий потенціал!

Висловлюю подяку учасникам за презентації та за цікаву дискусію, керівнику центра Денису Мешкову – за організацію конференції, яка була дуже цікавою! Я радію продовженню нашої співпраці і сподіваюся, що зовсім скоро ми зможемо зустрітися особисто!»

Професор Бернард Хайден, FH Kärnten, Австрія: «Хочу висловити подяку керівникові центра за запрошення та організацію! Це корисна конференція, і я повністю згоден з професором Вольтером, що учасники дійсно говорили німецькою, демонструючи хороші знання і мови, і спеціальності, а презентації виконані «відмінно» і «добре». Особливо сподобалося залучення до конференції школярів. Такий формат досить новий, і, на мій погляд, це дуже важлива стратегія для університетів – включати школи. Це був відмінний досвід!»

Професор Латіф Дурланік, університет Гамбургу, Німеччина: «Студенти німецького освітнього центру НТУ «ХПІ» завжди вражають своїми успіхами! Завдання перед ними непросте: з одного боку вони повинні вчитися й отримувати знання за спеціальністю, а з іншого – паралельно вивчають німецьку мову. Я був дуже приємно здивований сьогодні рівнем підготовки учасників! Бажаю і їм, і організаторам удачі у майбутньому!»

Лектор OeAD Фабіо Санд: «Перш за все, вдячний за цікаві доповіді, підкріплені хорошими презентаціями, мені як політологу дуже цікаво знайомитися з різними галузями знань. Деякі з учасників конференції відвідують мої курси німецької мови, і мені особливо приємно, що їх знання мови дозволяють говорити про дуже складні теми на високому рівні. Мені приємно залучитися до міжнародного наукового диспуту за участю Австрії, Німеччини та України».

Лектор DAAD Керстін Далльо: «Я з задоволенням взяла участь у студентській конференції, яку проводив Німецький освітній центр DAZ. Доповіді охоплювали різні галузі знань. Наприклад, дуже цікаво було дізнатися про отриману з космосу сонячну енергію для землі або про 3D-моделювання краш-тестів. Я дізналася багато нового. Вразив рівень володіння німецькою мовою як у студентів, так і у школярів!»

Керівник німецького освітнього центру DAZ Денис Мешков: «Німецький освітній центр НТУ «ХПІ» висловлює вдячність кожному учаснику за проявлений інтерес до заходу, старанну підготовку, відповідальність. Студенти показали себе вмотивованими й цілеспрямованими. Особливо я хочу подякувати шановним професорам та лекторам, які знайшли час та протягом шести годин уважно слухали та оцінували доповідачів! Викладачі німецького центру докладають максимум зусиль, щоб студенти опанували мову на високому рівні, і конференція продемонструвала: ми на вірному шляху!»

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет