Успішно пройшли переговори між керівниками підприємства ТОВ «Харків Хімпром» та НТУ «ХПІ» (на знімку). Зокрема обговорювалися питання підготовки фахівців для роботи в компанії, розвиток Кластера хімічної промисловості Харківської області, а також створення сучасного наукового центру, де будуть розробляти нові технології та продукти.
Ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол зазначив, що наш університет готовий до співпраці, і запропонував використовувати мотиваційний досвід дуального партнерства з компанією «Південкабель», а саме: з третього курсу студенти мають можливість навчатися і паралельно працювати на профільному підприємстві, отримуючи заробітну платню.
Директор «Харків Хімпрому» Олександр Тимофєєв відзначив нестачу молодих фахівців, які могли б закріпитися на підприємстві і в подальшому працювати.
– Ми активно співпрацюємо з кафедрою технології пластичних мас і біологічно активних полімерів, але цього вже недостатньо. Наша компанія активно розширює сферу діяльності (мікродобрива, виробництво дезрозчинів), нам потрібні кваліфіковані кадри. Харківський регіон славиться розвиненою хімічною і фармацевтичною промисловістю. Одна з наших ідей – створити замкнутий цикл: від виробництва сировини до поширення готових виробів.
Під час зустрічі обговорили участь НТУ «ХПІ» у розвитку Кластера хімічної промисловості Харківської області і його «серця» – RnD центру. За словами глави кластера Олександра Тимофєєва, мова йде про науковий центр, де будуть розроблятися нові технології та продукти. Наш університет уже має досвід участі в кластерах різної спеціалізації і готовий стати майданчиком для подібного центру.
Фактично наш університет охоплює весь хімічний сектор регіону в галузі підготовки фахівців для промисловості, – сказав Євген Сокол. – І ми раді співпраці, готові підтримати цю ініціативу. Треба будувати новий світ і нові технології!
Фото Валерія Таємницького.