MicroCAD–2021

#6 от 26.03.2021

Проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я» в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» заплановане на 12–14 травня цього року.

Організатори наукового форуму: НТУ «ХПІ» та Мішкольцський університет (Угорщина), які є співзасновниками заходу, а також вищі навчальні заклади Німеччини, Румунії, Польщі, Болгарії. Серед них – Магдебурзький університет ім. Отто фон Геріке, Петрошанський університет, Познаньська політехніка, Варшавська політехніка, Софійський університет «Св. Климент Охридський».

Трохи історії: близько 50 років триває співпраця Харківського політехнічного з Мішкольцським університетом. Першими налагодили контакт з угорськими колегами вчені кафедри інтегрованих технологій машинобудування ім. М. Ф. Семка на чолі з професором Анатолієм Івановичем Грабченком. Поступово до цих контактів залучилися інші кафедри машинобудівного та інших факультетів. Та справді унікальним полем спільного наукового пошуку стала область інформатики, комп’ютерних технологій. Так ідея проведення науково-технічної конференції з інформаційних технологій, яка традиційно, починаючи з 1987 р. проходила в Мішкольцському університеті, перетнула Карпати, і з 1993 року MicroCAD щороку в травні проходить у нас в НТУ «ХПІ», викликаючи жвавий інтерес спеціалістів. MicroCAD–Харків визначила новий вектор розвитку, об’єднавши зусилля вчених багатьох навчальних і наукових центрів України, інших країн навколо глобальних проблем розвитку людської цивілізації.

У тому ж 1993 році була розроблена емблема конференції MicroCAD у вигляді кінцево-елементного сіткового абрису велетня, який підтримує на кінчиках пальців витягнутої руки на вигляд крихку, але захищену земну сферу нашої спільної цивілізації, її головну частину, головну ідею: світ у наших руках.

Цього року MicroCAD–2021 має працювати за 28 секціями: інформаційні та управляючі системи; нові матеріали і сучасні технології обробки металів; електромеханічне та електричне перетворення енергії; сучасні технології в освіті; економіка, менеджмент і міжнародний бізнес; електромагнітна стійкість; інформаційні технології Інтернету речей; міжнародна технічна освіта: тенденції та розвиток; воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону і т. д.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет