Юлій Ткачов – переможець «Future of Ukraine» 2019

[Ігор Гаєвий]
#14 от 28.08.2019

У травні було визнано 10 переможців щорічного Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів – студентів українських закладів вищої освіти. Організаторами «Future of Ukraine» виступили Благодійний Фонд імені Святого Володимира та Асоціація ректорів вищих технічних навчальних закладів України за участю компаній «Прогрестех-Україна», «Тукана Інжиніринг Україна» та «Боінг Україна». У складі журі були ректор НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» М. З. Згуровський, голова правління «УкрНДІАТ» Г. О. Кривов, професор НАУ А. О. Антонова, академік Національної академії наук України І. В. Кривцун та керівник відділу навчання компанії «Боінг Україна» В. Даниленко.

Студент 4 курсу кафедри передачі електричної енергії Юлій Ткачов, єдиний з ХПІ, увійшов до числа 10 щасливчиків, які вибороли головний приз та восени поїдуть до США, де на власні очі побачать підприємства найбільшої у світі авіакосмічної корпорації «Boeing» (м. Сіетл). «Мені дуже приємно бути серед переможців цього конкурсу, – каже Юлій. – У першому його етапі взяли участь понад 200 студентів з 10 міст України, ми проходили онлайн-тестування з різних предметів. У другому вирішували інженерне завдання – представили установку і проект повної пожежної системи на виробничі підприємства сонячних панелей. У третьому, командному, розробили проект, присвячений нашому інженерному баченню багатоповерхової стоянки без персоналу біля аеропорту. Ми презентували і захищали цей комплексний проект, а також захищали власні презентації за нашим інженерним фахом англійською мовою. Отже, конкурс дозволив мені відчути необхідність мати інженерну спеціальність, проявити свою творчу креативність».

Юлій Ткачов брав участь і у Всеукраїнському конкурсі «Битва проектів», який організувала Національна енергетична компанія «Укренерго». Тоді перемогу святкувала команда харків’ян «Kirgoffs workshop», до якої увійшли також наші студенти Дмитро Данильченко, Владислав Ліщина, Іван Якименко та Павло Безкостний.

На Міжнародній конференції від Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) у Києві та Харкові хлопець познайомився з представниками науково-технологічного університету імені Короля Абдалли (KAUST) (Саудівська Аравія), а потім, завдяки виграному гранту, місяць перебував у цьому університеті, де відвідував лекції та працював у лабораторії. Він пройшов також тренінг, присвячений проблемам соціальної активності і неформальної освіти, який організувало посольство Великої Британії в Україні (British council). Юлій вдячний завідувачу кафедри передачі електричної енергії професору С. Ю. Шевченку за допомогу та підтримку і сподівається на нові перемоги.

Журналісти «Політехніка» обов’язково зустрінуться з Юлієм Ткачовим ще раз, коли він повернеться із США. Слідкуйте за подальшими публікаціями!

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет