Хіміки з ХПІ – лідери міжнародного конкурсу в Туреччині

#14 от 28.08.2019

На знімку команда НТУ «ХПІ»: перша зліва Ірина Тимошенко, по центру доцент Вікторія Тараненкова та Павло Корекян (четвертий зліва)

Студенти навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії НТУ «ХПІ» посіли 1 місце у Міжнародному конкурсі студентів інженерних спеціальностей ICAMES 2019 (International Cultural and Academic Meeting of Engineering Students), який проходив у Туреччині (м. Стамбул).

У ньому взяли участь 80 майбутніх інженерів з 11 країн Європи, Азії, Африки та Південної Америки. Команда НТУ «ХПІ» – єдина з України, яка вже другий рік поспіль отримує грант та представляє країну на ICAMES. Цього року в конкурсі брали участь студенти кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей Ірина Тимошенко та Павло Корекян, а також науковий керівник доцент Вікторія Тараненкова.

Всі проекти презентувалися англійською мовою та оцінювалися за такими критеріями: науково-технічний рівень роботи, оригінальність, якість презентації та демонстрації.

Команда Політеху представила проект, присвячений створенню нового виду функціональних матеріалів для систем захисту атомних електростанцій. У своїй роботі студенти Ірина Тимошенко та Павло Корекян проаналізували причини та наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, а також запропонували нові матеріали, що забезпечують ефективну роботу пасивних систем захисту АЕС третього та четвертого покоління, які дозволять уникнути катастроф, подібних до Чорнобиля та Фукусіми.

Поїздка відбулася за підтримки Асоціації випускників НТУ «ХПІ» та завдяки особистій участі ректора Євгена Сокола, проректора Андрія Марченка та начальника науково-дослідної частини Георгія Лісачука.

Нагадаємо, що харківські політехніки вже вдруге беруть участь у конкурсі. У минулому році наші студенти посіли 2 місце.

За матеріалами прес-служби НТУ «ХПІ»

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет