Перемога у серцях поколінь

#9-10 от 22.05.2018

Квітучий травень... Для всіх нас це, перш за все, пам’ятний День Перемоги над нацизмом. Цій даті були і цього року присвячені знаменні зустрічі й події, що відбулися в нашому університеті.

У Музеї історії НТУ «ХПІ» 2 травня студенти навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу, факультету міжнародної освіти, активісти студентської профспілки університету зустрілися із ветеранами-політехніками. Про своє військове минуле молоді розповіли д. т. н., професор, Заслужений працівник вищої школи України, Почесний доктор НТУ «ХПІ», довічний стипендіат Президента України, ветеран Другої світової війни В. Т. Долбня; колишній директор дослідного заводу ХПІ, майстер виробничого навчання кафедри інженерної електрофізики Є. М. Дегтярьов та голова первинної ветеранської організації НТУ «ХПІ» Анатолій Ілліч Христофоров, у недавньому минулому професор кафедри зварювання. Студенти спілкувалися з ветеранами, брали участь у вікторині, присвяченій історії Другої світової війни. Всі переможці отримали цінний подарунок – книгу професора Віктора Тимофійовича Долбні «1418 днів. 22 червня 1941 – 9 травня 1945 року» з автографом автора (на знімку).

«Перемога у серцях поколінь»… Так називалася зустріч політехніків з професором В. Т. Долбнею, що відбулася 3 травня в науково-технічній бібліотеці НТУ «ХПІ». Вона об’єднала не тільки співробітників Політеху, знайомих та рідних Віктора Тимофійовича, а й студентів факультету соціально-гуманітарних технологій (СГТ).

З вітальним словом виступив декан СГТ факультету, д. т. н., професор Андрій Володимирович Кіпенський. Він розповів про своїх рідних, яким довелося пройти тяжкий шлях війни, та подякував Віктору Тимофійовичу за героїзм, мужність, важку працю та мирне небо і побажав йому міцного здоров’я, довгих років життя, благополуччя та радості.

Політехнік у четвертому поколінні В. Ф. Чернай показав всім своє свідоцтво про народження зі штампами німецької комендатури. Там вказано, що Валерій Федорович народився 6 вересня 1941 року. У цей день фашистська авіація сильно бомбардувала наше рідне місто Харків…

Аудиторія була вражена розповідями головних героїв зустрічі… Студентки Анастасія Катасонова (СГТ-16в) та Поліна Довгополик (СГТ-16б) теж розповіли про своїх рідних, які стали свідками та учасниками жахливих подій тієї страшної Другої світової. Вони прочитали власні вірші, які проілюстрували, що є в нашій країні молодь, для якої доля Батьківщини, України нерозривно пов’язана із власним життям.

На Меморіалі Слави, святому для кожного політехніка місці, 8 травня зібралися ветерани і учасники війни, адміністрація університету, викладачі, студенти, співробітники Політеху, курсанти Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ». Тут відбувся траурний мітинг, присвячений 73-й річниці Перемоги у Другій світовій війні та Дню Пам’яті політехніків, загиблих у Другій світовій війні та в боях за Україну у наші дні.

Ректор НТУ «ХПІ», професор Є. І. Сокол, відкриваючи мітинг, підкреслив, що ХПІ не міг залишитися осторонь від боротьби з фашистською навалою. 30 викладачів, понад 500 студентів, 18 вчених, інженерів Політеху пішли тоді захищати свою країну… «На жаль, в Україні і сьогодні гинуть наші молоді хлопці, захищаючи рідну землю, – сказав ректор. – 33 вихованці Інституту танкових військ ХПІ загинули в АТО, четверо військових отримали звання «Герой України», один із них – посмертно».

Пісні воєнних років, сучасні українські звучали у виконанні студентів – учасників колективів Палацу студентів. Традиційним завершенням стала хвилина мовчання та покладання квітів до пам’ятника політехнікам, що не повернулися з фронту.

Після мітингу відбулася традиційна легкоатлетична естафета, у якій взяли участь студенти всіх інститутів та факультетів. Переможцями стали студенти СГТ факультету, другими фінішували курсанти Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», 3 місце посіли студенти навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет