Вже шість десятиріч відділяє нас від Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Але і досі від спогадів про неї на очах нинішніх її ветеранів з’являються сльози, щемить їхнє серце. Вони – живі свідки тих трагічних 40-х років XX сторіччя – і сьогодні зберігають пам’ять про майже кожен день тієї війни, яка забрала життя їх товаришів, батьків, сестер, братів, дружин та чоловіків.
Перемога. Це свято не має кордонів, воно не підвладне часу, незалежне від політики, це свято всього людства, усіх поколінь. І тому знаковою є традиційна зустріч студентів, викладачів та співробітників нашого вузу з ветеранами-політехніками, яка відбувається напередодні 9 травня. У цьому році учасники бойових дій приходили на Н, Е, ХМ факультети нашого вузу, виступали на регіональній студентській науково-теоретичній конференції „Велика Вітчизняна війна 1941– 1945 р. р. До 60-річчя Перемоги”. А 4 травня у 12 аудиторії ректорського корпусу з учасниками війни зустрілися ректор Л.Л. Товажнянський та голова Ради ветеранів НТУ „ХПІ” Ю.Д. Безрученко, які поздоровили їх зі святом та вручили подарунки. Потім політехніки зібрались біля меморіалу Слави, щоб ще раз вшанувати пам’ять нинішніх ветеранів, загиблих на полях битви, тих, що пропали без вісти, кого, на жаль, у цей святковий день не було поруч з нами... Шанували учасників бойових дій і на багатьох кафедрах нашого університету.
На урочисто-траурному мітингу звучали слова подяки і від ректора Л.Л. Товажнянського, який шанує ветеранів в особі свого батька-фронтовика, колег по багаторічній, самовідданій праці на благо ХПІ, і від студентів, чиї діди захищали рідну землю від ворога. Голова Ради ветеранів НТУ „ХПІ”, учасник бойових дій, доцент кафедри етики, естетики та історії культури, гвардії полковник у відставці Юрій Дмитрович Безрученко, подякував ректорату, на чолі з ректором, професором Л.Л. Товажнянський, профкому співробітників (голова – А.Й. Фомін) та редакції газети „Політехнік” за підтримку та допомогу ветеранам. Емоційними, зворушливими були виступи директора музею історії університету Віри Володимирівни Акімової – учасниці Сталінградської битви, доцента кафедри різання матеріалів Анатолія Ілліча Христофорова, який підлітком брав участь у визволенні Харкова. Хвилина мовчання на честь загиблих учасників Великої Вітчизняної, покладення квітів до меморіалу Слави – це тільки мала частка того, чим ми хотіли б віддячити тим, хто не повернувся з бою. Головний же наш обов’язок перед ними – пам’ятати про їх ратний подвиг в ім’я миру, життя. Саме про це схвильовано говорили начальник Інституту танкових військ НТУ „ХПІ” генерал А.М. Сиротенко, а від імені студентів – Данило Колтиков (ТМ-20б).
З радістю слухали ветерани святковий концерт, який їм подарували творчі колективи – Палацу студентів „Єдність”, танцювальний та Інституту танкових військ „Полігонні квіти”. Проникливо й хвилююче вели цей мітинг-концерт, зрежисований Наталією Холодовою, актори Олексій Фатєєв з театру ім. Пушкіна та Віталій Бондарєв – художній керівник драмтеатру „Політехнік”, актор театру „Нова сцена” – незмінні учасники свят у нашому університеті. Технічне забезпечення святкових заходів завжди „на висоті”, завдяки працівникам відділу ТЗН, відзначили ветерани.
На честь свята на території університету була проведена легкоатлетична естафета, у якій перше місце зайняли спортсмени факультету інформатики та управління, другими були студенти ЕМБ факультету, третіми фінішували курсанти Інституту танкових військ. Як і в минулі роки, на честь ювілею Перемоги для ветеранів було організовано святковий обід, на якому їх ще раз вітали керівництво та громадськість університету, ректор Л.Л. Товажнянський вручив учасникам бойових дій видані в НТУ „ХПІ” книги про події 1941–1945 р. р. та касети з піснями воєнних років у виконанні випускника нашого вузу Анатолія Мороза.
5 травня ректорат та голова Ради ветеранів нашого університету відвідали Інститут танкових військ НТУ „ХПІ”, де зустрілися з його курсантами та ветеранами війни. Для них було організовано святковий концерт, у якому взяли участь творчі колективи Палацу студентів.