О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Із золотого фонду університету


#22-23 от 21.12.2017

21 грудня відзначає своє 80-річчя та 55 річницю науково-педагогічної праці завідувач кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей, професор, доктор технічних наук, академік Української технологічної академії, Заслужений працівник освіти України Михайло Іванович Рищенко. Це одна з особистостей, що складають золотий фонд нашого університету. Випускник ХПІ, він здобув і виробничий досвід, і в рідному вузі пройшов славний трудовий шлях від асистента до завідувача кафедри, декана факультету, який він очолював протягом 16 років.

Професор М. І. Рищенко відомий в Україні і за її межами вчений у галузі тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів, автор численних наукових праць. Він виховав не одно покоління фахівців, а на очолюваній ним кафедрі 12 науковців захистили докторські та понад 50 – кандидатські дисертації. 24 кандидати та 3 доктори наук із цього числа отримали путівку в науку під безпосереднім керівництвом Михайла Івановича.

Талант педагога і організатора науки, активна громадянська позиція, повага та турбота про людей – ці якості ювіляра здобули йому високий авторитет серед колег, любов студентів. Діяльність професора Михайла Івановича Рищенка є зразком служіння ідеалам Освіти, державного підходу до вирішення проблем вищої освіти, виховання молоді. Він неодноразово виїздив на стажування та ділові зустрічі з викладачами та фахівцями університетів Італії, Германії, Чехії, Австрії, Румунії, Китаю.

Трудова діяльність М. І. Рищенка відзначена багатьма нагородами, серед яких медалі «За трудовую доблесть», «Відмінник освіти України», а також Грамота Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом» та ін. Ці відзнаки – об’єктивна оцінка невтомної, творчої, плідної діяльності ювіляра.

Шановний Михайле Івановичу! Гаряче вітаючи з ювілеєм, зичимо Вам міцного здоров’я, справжньої насолоди від Вашої творчої праці, подальших успіхів! Нехай Вам завжди посміхається доля, хай будуть здорові і щасливі Ваші близькі, а зроблене для людей добро повернеться сторицею!

Нехай ще довгі-довгі роки супроводжують Вас творче натхнення, великі мета і завдання, які Ви ставите перед собою в житті!

Ректорат НТУ «ХПІ», факультет ТНР, кафедра технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей, редакція газети «Політехнік»

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет