О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

«Недитяче дитинство: 1941–1945»


#6 от 28.03.2017

Під такою назвою стартував краєзнавчий конкурс студентських робіт.

Його організатори – Етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ», факультет соціально-гуманітарних технологій, профспілковий комітет студентів НТУ «ХПІ», Харківське відділення Українського етнологічного центру ІМФЕ НАН України, Академія військово-історичних наук і козацтва ГШ СКВ, Центр краєзнавства ім. акад. П. Т. Тронька при ХНУ ім. В. Н. Каразіна, Асоціація випускників, викладачів і друзів ХНУ ім. В. Н. Каразіна, історичний факультет ХНПУ ім. Г. С. Сковороди.

«Історія вчить тому, що не вчить нічому», – цей давній афоризм сьогодні у нашій країні звучить надто актуально. А не вчить вона тому, що люди сприймають минуле як те, що не має до них безпосереднього відношення. Однак ще живі свідки сталінщини, війни, яким є про що розповісти. Тоді екзистенційно важливе для них може стати життєво необхідним нам.

Саме тому ми пропонуємо студентам Харкова записати спогади і пошукати фотографії та документи 1941–1945 рр. людей, чиє дитинство припало на війну. Інтерв’ю треба записати на відео чи аудіо, розшифрувати і дати без літературної обробки (зберігаючи особливості мовлення) у вигляді тексту, як пряма мова, випускаючи питання інтерв’юера.

Відео (аудіо) і текст з двома фото інформанта (періоду війни або кінця 1940–1950-х рр. і сучасним) до роздрукування треба обов’язково надіслати за адресою: mmkrasikov@mail.ru

Робота повинна займати не менше 2-х сторінок і містити на одному аркуші 2 датовані фото, на другому – текст формату А4 (шрифт 14 Times New Roman, міжрядковий інтервал 1,5): заголовок, прізвище автора, його ім’я, по батькові, рік народження, місце проживання у даний час, текст спогадів, де обов’язково зазначити місце проживання автора під час війни (місто або село, район, область). Текст може займати і більше однієї сторінки. Унизу вказати повне ім’я, прізвище, відомості про вуз, факультет, курс записувача спогадів, наприклад, Петро Іванов, студ. 1 курсу факультету автоматики та приладобудування НТУ «ХПІ».

Оформлені у рамках роботи форматом 20х30 см приймаються до 25 квітня 2017 р. у музеї «Слобожанські скарби» Національного технічного університету «ХПІ» (вул. Багалія, 21, корпус У-1, ауд. 702 або 903, з 9.00 до 16.00). На звороті рамок повинні бути вказані дані про автора (прізвище, ім’я, телефон, електронна пошта).

До роботи додати роздруковану авторську довідку конкурсанта: прізвище, ім’я, по батькові, навчальний заклад, курс, група та контактні телефони. Планується видання збірки з кращими роботами; крім того, вони будуть експоновані на виставці до Дня Перемоги.

Переможців чекають нагороди!

Довідки за тел. 755-59-37, 067-91-014-91 (Красиков Михайло Михайлович).

Оргкомітет

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2016


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет