Праця: радість і натхнення

[Бесідувала П. Ніколенко]
#3 от 28.02.2017

Героїня цієї публікації – заступник декана з виховної роботи факультету технології органічних речовин (ТОР), кандидат технічних наук, професор кафедри технології жирів та продуктів бродіння Олена Миколаївна Півень. Зустріч із нею переконала мене в тому, що вона – особистість, яка гармонійно поєднує в собі чарівну жіночність, рішучість, цілеспрямованість, а ще натхнення та велику любов до світу, життя, близьких, студентів!

«У 1996 році я закінчила факультет технології органічних речовин, а у 1999 році – аспірантуру, – розповідає Олена Миколаївна. – І потім, як то кажуть, поринула у науку та викладацьку діяльність! Виконувала роботи з госпдоговірної тематики для харчових підприємств України, у 2007 році захистила кандидатську дисертацію».

Олена Миколаївна із задоволенням працює зі студентами, читає їм такі дисципліни як: «Технологічне обладнання галузі» (4 курс), «Інженерне проектування технології», «Технологія вторинних продуктів» для п’ятикурсників.

«Я – член комісії Методичної ради НТУ «ХПІ» «Активізація навчального процесу», – говорить Олена Миколаївна. – Моя робота спрямована на забезпечення індивідуального підходу до кожного. Вважаю, що головне – мотивація студентів. Це може бути і оцінка в 100 балів, і працевлаштування, і патент на винахід. Дуже важливо, щоб випускник одразу після захисту дипломної роботи зміг працювати. Адже наших студентів вже з 5 курсу беруть на посаду технолога, наприклад, на кондитерську фабрику «Лісова казка» (Харків). Я сама працювала там, запускала виробництво жувального зефіру! На старших курсах мої студенти залучаються до науково-дослідної роботи. Ми з ними створюємо нові продукти, використовуючи у рецептурі тільки натуральні компоненти. Студенти розробляють продукти відповідно до своєї спеціальності «Харчові технології» та спеціалізацій «Технологія жирів, жирозамінників та ефірних масел» і «Технології продуктів бродіння і виноробства». На лекціях я завжди пропоную їм здоровий спосіб життя, розповідаю, як треба харчуватися. Своїм головним завданням бачу підготовку студентів до того, щоб вони змогли переформатувати нашу промисловість, створюючи тільки «здоровий продукт!» Як заступник декана з виховної роботи, Олена Миколаївна вчить своїх студентів не тільки тонкощам професії, але і любові до життя, до свого здоров’я.

Ось як відгукнулася про Олену Миколаївну випускниця 2017 року Дар’я Алєнічева.

«Олена Миколаївна – прекрасна людина, яка всією душею любить Харківський політех, студентів і свою роботу! Вона відноситься до тієї рідкісної категорії викладачів, які вміють реально дивитися на світ і давати тільки слушні поради. Як керівник моєї дипломної роботи, Олена Миколаївна дуже допомогла мені: від обрання напрямку досліджень до повного усвідомлення, що саме я роблю, в чому має бути особливість продукту. Так я створювала сирний обід – додала в сир, який знежирили, прибравши з нього тваринні жири, рослинні олії. Вийшов низькокалорійний дієтичний сирок! А виконуючи дипломну роботу спеціаліста, я займалася виробництвом нової рецептури шампуню на основі моноацилгліцеролів, як нового емульгатора».

Олена Миколаївна працює і зі старшокласниками. Минулого року Дар’я Главчева, зараз вже студентка 1 курсу КІТ факультету, стала переможцем ІІ туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт Малої академії наук (секція «Хімія»). Керівником її розробки жиророзчинних рослинних антиоксидантів для захисту продуктів харчування від окислення, була професор О. М. Півень.

Де ж такі віддані справі люди черпають натхнення для напруженої роботи? Відповідь проста: в родині, серед близьких, друзів, оточуючих. Олена Миколаївна пишається своїм племінником – к. т. н. Дмитром Євгеновичем Добруновим. Він закінчив у 2012 році кафедру технології жирів та продуктів бродіння, а у 2016-му аспірантуру. Зараз працює старшим викладачем на кафедрі видобування нафти, газу та конденсату.

«Напередодні свята весни, Міжнародного жіночого дня 8 березня, я бажаю усім жінкам та їх близьким, перш за все, міцного здоров’я, – посміхається Олена Миколаївна. – А ще хотілось побажати їм душевної гармонії та натхнення, щоб вони завжди відчували себе коханими! Нехай ваша праця та всі, хто знаходиться поруч з вами, приносять вам тільки радість!»

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет