|
Меморіальний комплекс НТУ «ХПІ» збагатився ще однією пам’ятною дошкою, яку відкрили 19 травня цього року на честь харківського вченого і мецената, кандидата технічних наук, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Сергія Чернишова.
Діяльність Сергія Івановича Чернишова серйозно вплинула на розвиток технологій машинобудування – одного з найважливіших наукових напрямів НТУ «ХПІ». Розуміючи необхідність розвитку вищої освіти і будучи далекоглядною людиною, він вкладав кошти у впровадження перспективних технологій. Зокрема, промислових 3D-принтерів, що працюють за технологією Rapid Prototyping.
Виступаючи на церемонії відкриття, кандидат технічних наук Юрій Вітязев, доцент кафедри інтегрованих технологій машинобудування НТУ «ХПІ» імені М. Ф. Семка, повідомив, що саме С. І. Чернишов 2000 року прийняв рішення про створення конструкторсько-технологічного бюро верифікаційного моделювання та підготовки виробництва: «Завдяки йому, в Україні з’явилася перша установка лазерної стереолітографії, а трохи пізніше було закуплено обладнання для лазерного спікання порошків, що вивело нас в лідери серед країн СНД. Установки 3D-друку розмістили в одному з найбільш авторитетних університетів Харкова – політехнічному, щоб молодь освоювала передові світові технології».
Ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол зазначив, що потенціал цього інноваційного обладнання був реалізований університетом повною мірою. Йдеться про підготовку фахівців, які працюють на підприємствах України, ближнього і далекого зарубіжжя. Наукові розробки Сергія Чернишова стали основою для підготовки кандидатів і докторів наук, а також ефективного виконання наукових замовлень для промислових підприємств. «Обладнання, що складається з повного комплексу промислових 3D-установок, не мало рівних собі на всьому просторі СНД протягом 15 років. Застосування цих установок посприяло підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної промисловості, С. І. Чернишов увійшов в історію як засновник 3D-друку в Україні, а Харків і ХПІ стали джерелом його поширення країною», – сказав ректор.
У церемонії відкриття меморіальної дошки брали участь віце-президент УСПП Тетяна Степанкова, представники підприємств і наукових установ, з якими співпрацював Сергій Іванович, його учні, колеги, родичі.
Пам’ятний знак створив відомий харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов. Меморіальна дошка виготовлена з ініціативи УСПП, за фінансової підтримки друзів і колег ученого до його 50-річного ювілею і встановлена в НТУ «ХПІ» на будівлі експериментального заводу, де розташовувався центр високих технологій з 3D-установками.