Програма „Попередження торгівлі людьми” – одна з багатьох, на виконання якої спрямовані зусилля Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Київської районної ради м. Харкова. Суттєву допомогу у вирішенні проблеми торгівлі людьми надають громадські організації. Однією з таких організацій є ХОГЖО „Мальва”, яка склала цю статтю.
Як добре бути молодим і здоровим! Українська молодь сьогодні – це понад 11 мільйонів громадян, тобто п’ята частина населення. Це велика і соціально активна складова суспільства, за якою майбутнє. Вже сьогодні вона відіграє важливу роль у житті країни. Молоді люди прагнуть внести певну частку в її розбудову.
Звичайно, проблем у молодіжному середовищі чимало: кожна третя молода людина не працює й не вчиться. Серед молоді поширюється алкоголізм та наркоманія. Ці проблеми маємо розв’язувати зусиллями державних та громадських організацій, із широким залученням молодих громадян.
Однією з проблем, що особливо турбує, є зростання злочинності серед дівчат. Дедалі більшого поширення набуває проституція. Крім того, безліч дівчат, теоретично засвоївши „школу кохання”, стає жертвами такого кримінального бізнесу, як торгівля жінками, що останнім часом непокоїть світове співтовариство.
Проблема захисту молодого покоління від поширення аморальних матеріалів у пресі, на телебаченні, книжках набуває державної ваги. Розв’язувати її треба разом, залучаючи до співпраці громадські, молодіжні, дитячі організації – усіх, кому не байдужа доля дітей і молоді, доля України.
Для розв’язання цієї вагомої соціальної проблеми є лише один надійний шлях – створення системи безперервної освіти. Адже, щоб успішно діяти, людству сьогодні доводиться постійно збагачувати свій інформаційно-освітній набуток новими й найновішими знаннями.
У період формування суспільства молодої незалежної держави одним із найважливіших завдань є піднесення пріоритетів духовності, виховання молодого покоління громадян як обдарованих особистостей на засадах національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей.
Отож, відроджуймося! Відновлюймо дух і волю, самосприйняття, самоусвідомлення. Пам’ятаймо, що до оздоровлення суспільства є лише один шлях – це оздоровлення кожної особистості зокрема.
Потенціал розвитку у нас, молоді, є. Іншого шляху немає...
Торгівля жінками
– це одна з проблем, на вирішення якої направлена державна Програма „Попередження торгівлі людьми”. І поряд з Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Київської районної ради м. Харкова цією проблемою переймається жіноча громадська організація „Мальва”. Відповіді на деякі запитання нам нададуть їх фахівці.
Що таке торгівля жінками? Кому це потрібно? З яких причин жінки потрапляють у таке становище? Саме ці та інші питання цікавлять людство з кожним роком все більше.
Торгівля жінками з метою сексуальної експлуатації приносить високі доходи організованій злочинності. Жіноча кров, сльози, а інколи й життя, слугують способом збагачення та купівлі впливу для подальшої діяльності, аби далі й далі губити людські долі.
Торгівля жінками – сучасна форма работоргівлі, що загрожує статусу жінки в усьому світі.
На ринку секс-індустрії на сьогодні найбільший попит і цінність становлять жінки з України та Росії. За станом на 2003 рік за оцінками МВС України з нашої Батьківщини за останнє десятиріччя було вивезено 400 тисяч жінок, за оцінками Міжнародної організації з Міграції ця цифра становить 500 тисяч. Це ті жінки, які жадали подорожей та нових вражень від роботи за кордоном.
На сьогодні Україна – це країна-джерело по відношенню до жінок та дівчат, що продаються до країн Європи та Близького Сходу з метою сексуальної експлуатації. Це країни-транзити для азіатських та молдовських жертв, яких продають у західному напрямку.
Але усвідомлюючи жах секс-бізнесу, ти зможеш вберегти себе від рабства!
P. S. Якщо тебе схвилювала ця тема і ти хочеш отримати кваліфіковані відповіді на запитання, звертайся до Харківської обласної громадської жіночої організації по боротьбі з торгівлею жінками „Мальва” за адресою: вул. Маршала Бажанова, 28, кім. 306, або телефонуй: 706-26-40. Час роботи: з 12 до 19.