Золота медаль НТУ "ХПІ". VII Міжнародна виставка навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні - 2004"

[Л. Тижненко, начальник відділу науково-технічної інформації]
#3-4 от 20.02.2004

Міжнародна виставка навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні - 2004" стала щорічним оглядом здобутків у галузі освіти. Провідні навчальні установи, педагогічні та науково-дослідні колективи, державні органи управління представляють на виставці свої досягнення.

Учасником виставки був і наш університет. З 5 по 8 лютого експозиція стенду НТУ "ХПІ" демонструвала передовий досвід університету у впровадженні нових технологій навчання. Підвищення якості підготовки інженерних кадрів пов'язується у нас з фундаменталізацією освіти, розвитком наукових шкіл та сприянням їх плідному функціонуванню. За останні 10 років в університеті створено 7 нових факультетів, 15 кафедр, відкрито 25 нових спеціальностей.

Наскрізна, від доуніверситетської до післядипломної, підготовка спеціалістів, використання новітніх технологій, в т.ч. інформаційних та телекомунікаційних заходів, у навчальному процесі, система дистанційної освіти в НТУ "ХПІ", міжнародна співпраця та використання передового зарубіжного досвіду освіти, бізнес-освіта в НТУ "ХПІ", 60 нових підручників, навчальних посібників і монографій, видання яких в університеті стимулюється програмою "Підручник". Ось неповний перелік навчально-освітніх проектів, які презентувались на нашому стенді. Поряд з ними, як і завжди, були широко представлені результати наукових досліджень і розробок, а саме: зразки форм деталей, отриманих за технологією швидкого формоутворення Rapid Prototyping - вибіркове лазерне спікання (кафедра різання матеріалів), технологія мікродугового оксидування (ДВЗ і металознавства), деталі ДВЗ із нетрадиційних матеріалів (ДВЗ), макет установки "Біогаз" (ХТПЕ), система управління джерелом резервного енергозабезпечення ГРС (ВІТ), технологія виготовлення поліетиленових туб (технології пластмас), макет високомоментного низькообертного електродвигуна ЕМ) тощо.

Виставку відкрив 5 лютого віце-прем'єр-міністр України Д.В. Табачник. У церемонії відкриття взяли участь заступники Міністра освіти і науки України, заступники президента АПН України, ректори вищих навчальних закладів. Під час знайомства з експозицією виставки Д.В. Табачник завітав до нашого стенду, де вичерпні пояснення щодо діяльності НТУ "ХПІ" йому дав ректор університету Л.Л. Товажнянський.

7 лютого наш стенд відвідали Міністр освіти і науки України В.Г. Кремінь та його заступник А.М. Гуржій. Їх цікавили питання впровадження нових технологій у навчальний процес, зокрема формування системи дистанційної освіти в НТУ "ХПІ", наскрізна підготовка спеціалістів, підготовка до Всеукраїнської наради ректорів технічних вузів України.

За час роботи виставки стенд відвідали понад 1000 фахівців-освітян, учнів шкіл і училищ, студентів технікумів і вузів.

Згідно з програмою на виставці проведено 3 науково-методичних семінари: "Формування системи дистанційної освіти в НТУ "ХПІ" (доповідачі - професори О.П. Сук і В.М. Кухаренко), "Інформаційні технології та телекомунікаційні засоби в НТУ "ХПІ" (доповідачі - професор В.О. Кравець та начальник ЦНІТ В.П. Щетинін), "Сучасні технології вивчення іноземних мов" (доповідач - професор Л.В. Скрипниченко).

Кульмінаційною подією виставки стало підведення підсумків конкурсу з 6 номінацій. Цього року університет отримав переконливу перемогу в номінації "Розробка та впровадження системи дистанційного навчання" і вчетверте нагороджений Золотою медаллю і дипломом виставки.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет