XV MicroCAD-Харків

[М. Михайлина]
#12 от 31.05.2007

На знімку: виступає професор А. Мамаліс.

Напередодні святкування Дня науки наш університет гостинно розчиняє двері перед науковцями різних країн, які приїжджають на міжнародну науково-практичну конференцію MicroCAD-Харків.

17–18 травня відбувся щорічний, цього разу ювілейний, форум «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я». Цього року програма MicroCAD-Харків включала 1250 доповідей, авторами яких стали 1885 науковців із 19 держав. Традиційно у програмі беруть участь вчені та фахівці Росії, США, Угорщини, Румунії, Болгарії, Польщі, Німеччини, Франції, Чехії, Сербії, Словаччини, Греції, Грузії та інших країн. Уперше на конференції були представлені такі міста, як Акона (Італія), Єреван (Вірменія), Комсомольськ-на-Амурі (Росія), Відень (Австрія), Алба-Юлія, Дева, Орадія (Угорщина). Українські учасники представляли Вінницю, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Ізюм, Київ, Краматорськ, Кременчук, Луганськ, Львів, Маріуполь, Мелітополь, Одесу, Полтаву, Севастополь, Сєвєродонецьк, Сімферополь, Суми, Хмельницький, Чернігів, Харків.

Досвід конференцій МісroCAD-Харків вражає. За п’ятнадцять років до програми цих конференцій увійшли 10169 доповідей науковців із 54 країн, з яких 5689 опубліковані у 40 книгах – виданнях конференції. Учасники конференції МісroCAD-Харків представляють 169 міст світу, від Сіетла на Далекому Заході США до Владивостока на Далекому Сході Росії.

Серед 23 секцій, які працювали на конференції, найбільшу сформував ЕК факультет – 142 доповіді, а найінтернаціональнішу – МШ факультет (у роботі секції взяли участь представники 13 країн).

На пленарному засіданні були присутні зарубіжні гості чотирьох факультетів нашого університету: Мирослав Руцький (Польща), Янош Кундрак (Угорщина), Атанасіос Мамаліс (Греція) – гості машинобудівного факультету; Хольм Альтенбах (Німеччина) – гість І факультету; Анатолій Рославцев (Росія) приїхав на ТМ факультет; Дердь Коциски, Міклош Чисарик, Деже Сакай (Угорщина) – гості економічного. До речі, Янош Кундрак за п’ятнадцять років не пропустив жодної конференції MicroCAD-Харків.

Пленарне засідання, як і завжди, відкрив ректор НТУ «ХПІ», професор Л.Л. Товажнянський:

– Досвід наших попередніх конференцій з інформаційних технологій свідчить про величезний інтерес учених і фахівців різних галузей знань до її тематики, сучасність секційних напрямків, вдалий вибір Харківської політехніки як безпосереднього місця цих зустрічей. Головне завдання конференцій MicroCAD-Харків – поглиблення практики комп’ютерних технологій, як технологій загального застосування для широкого використання у різних галузях діяльності людини; технологій, які розвивають користувача та удосконалюють і умови, і результати його праці. Це завдання наші щорічні зустрічі у Харкові, які поєднані ідеологією та практикою комп’ютерних інформаційних технологій, з успіхом виконують.

Сердечно вітаю учасників п’ятнадцятої конференції MicroCAD-Харків’2007 та бажаю всім гарного настрою, творчого піднесення, плідної праці і великого успіху на обраному шляху!

Також ректор зробив доповідь, присвячену гарантії якості освіти в нашому університеті.

Учасників конференції привітав Почесний доктор нашого університету, професор Атанасіос Мамаліс (Афіни, Греція). Його доповідь була присвячена сучасним матеріалам і структурам традиційних і нетрадиційних технологій, нанотехнологіям і наноматеріалам. Цікаве повідомлення про співпрацю Афінського університету з вузами та науково-дослідними інститутами України не залишило нікого байдужим.

– Ми маємо спільні проекти з кафедрами вашого університету. Наприклад, з кафедрою інтегрованих технологій, процесів і апаратів (завідувач – професор Л.Л. Товажнянський) ми працюємо над енергозберігаючими технологіями. З кафедрою інтегрованих технологій машинобудування ім. М.Ф. Семка (професор А.І. Грабченко) – над створенням надтвердих різальних матеріалів, а з кафедрою теорії механізмів, машин і роботів, яку очолює професор М.А. Ткачук, – над моделюванням хребта людини під дією навантажень. Сподіваюся, що наша співпраця буде тривати ще не один рік та матиме продовження не лише на європейському, а й на світовому рівні!

Доповідь про нанонауки і наноматеріали доповнив завідувач кафедри фізики металів і напівпровідників, професор А.Т. Пугачов, стверджуючи, що нанотехнології – це фундамент науково-технічної революції 21 століття.

Виступи на пленарному засіданні продовжив проректор нашого університету, професор А.П. Марченко, який розповів про розвиток наукових досліджень в НТУ «ХПІ».

– Напередодні Дня науки маю честь відзвітувати усім присутнім про здобутки нашого університету. У 2006 році наші співробітники отримали 2 Державні премії, 2 премії Президента України для молодих учених. Зараз Харківський політехнічний бере участь у реалізації 19 міжнародних проектів (TEMPUS, INTAS, CRDE та ін.). Наші науково-дослідні інститути «Іоносфера» і «Молнія» становлять державне надбання, останній має єдиний в Україні вихідний еталон одиниць напруженості імпульсних електричних та магнітних полів. Кожен рік ми робимо позитивні кроки в розвитку наукової діяльності.

Я вітаю всіх з Днем науки і бажаю нових наукових звершень!!!

Далі конференція продовжила роботу у 23 секціях.

А 19 травня, коли всі відзначали День Європи, зарубіжні гості поспішали додому, щоб у колі родини та друзів відзначити це свято!

 

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет