У старовинному місті Чернівці – столиці Буковинського краю – працює навчально-консультаційний центр (НКЦ) НТУ «ХПІ», створений у листопаді 1997 року. Сьогодні у зручних аудиторіях НКЦ навчаються більш як 170 студентів за спеціальностями «Маркетинг» та «Економічна кібернетика». Вперше у регіоні навчання за цими спеціальностями за заочною формою було запроваджено на базі НКЦ.
На території Чернівецької області діють 16 вищих навчальних закладів та філій. Однак обласна адміністрація вважає, що з таким потужним вузом як НТУ «ХПІ» цікаво співпрацювати та конкурувати всім навчальним закладам нашого регіону, покращуючи тим якість та умови навчання.
Матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення НКЦ НТУ «ХПІ» у Чернівцях відповідає ліцензійним умовам надання послуг у сфері вищої освіти для підготовки спеціалістів за заочною формою навчання і з кожним роком покращується. Рік тому НКЦ пройшов ліцензування.
Тут працюють десятки кращих викладачів із НТУ «ХПІ» та вищих навчальних закладів Чернівців, серед яких чернівчани: професори В.С. Григорків та В.А. Григор’єв, доценти В.В. Черепня і В.В. Никифорак, викладачі І.О. Бакчеєва й В.О. Стельмах та інші. Залучення до співпраці в НКЦ кращих викладачів вузів міста та НТУ «ХПІ» сприяє обміну досвідом, підвищенню якості навчального процесу шляхом використання найбільш відпрацьованих навчальних курсів та освітніх технологій, гуманітарному взаємозбагаченню представників різних регіонів України. Це особливо відчувається, коли на теренах НКЦ зустрічаються кращі фахівці Харкова та Чернівців. Особливо чекають чернівецькі викладачі на приїзд декана ФУБ Віктора Яковича Заруби та спілкування з ним. Тому для нашого навчального закладу лозунг «Схід і Захід разом» був, є та буде актуальним завжди не на словах, а на ділі незалежно від політичної кон’юнктури.
Навчальний процес в НКЦ забезпечують методисти першої категорії Світлана Василівна Василова, Тетяна Олексіївна Жукотинська та старший лаборант Інна Василівна Статна. Цього навчального року НКЦ здійснив набір на перший курс у ліцензованому обсязі.
Хотілося б відзначити наших кращих студентів. Це Діана Попадюк (ФУБ-31Чз), Зоя Шевчук, Сергій Руснак (ФУБ-32Чз), Ольга Прокоп’юк, Ірина Смичок (ФУБ-33Чз), Андрій Петюх, Тетяна Северинець (ФУБ-44Чз), Ніна Скрипа, Людмила Пастушок, (ФУБ-43Чз), Марія Дячук, Євгеній Рождественський (ФУБ-34Чз), Іван Фрунчак, Юля Гунько (ФУБ-35Чз). Ці студенти вміло поєднують успіхи в навчанні з кар’єрним зростанням. До цікавих деталей слід віднести і те, що у нас навчаються кілька сімей, брати, сестри.
Перших випускників НКЦ у Чернівцях урочисто вітали ще у серпні 1999 року. Переважна більшість випускних робіт наших студентів мають практичне застосування на підприємствах нашого регіону, про це говорилося у відгуках на роботи студентів. Приємно відзначити, що троє із чотирьох випускників працюють за спеціальністю або ще до закінчення навчання працевлаштовуються в державних установах та підприємствах різного типу або займаються підприємницькою діяльністю. Серед них є і завідувачі відділів торговельних підприємств, менеджери середньої ланки управління, бізнесмени.
Завдання НКЦ НТУ «ХПІ» у Чернівцях полягає в тому, щоб забезпечити підвищення якості підготовки фахівців з урахуванням інтеграції національної вищої освіти до Європейського освітнього простору, вирішення проблем, пов’язаних із покращенням матеріально-технічної бази НКЦ, подальше впровадження інноваційних освітніх технологій, зокрема дистанційного навчання, розвиток складу спеціальностей у відповідності з кадровими потребами регіону, використання наукового потенціалу Харківського політехнічного для вирішення науково-практичних проблем місцевих підприємств та організацій, залучення спеціалістів-випускників НКЦ НТУ «ХПІ» до виконання перспективних та поточних програм розвитку економіки регіону, проведення наукової роботи студентами при виконанні дипломних робіт з урахуванням потреб місцевих підприємств.
У повсякденних справах та у розв’язанні перспективних задач ми завжди знаходимо розуміння та підтримку ректора НТУ «ХПІ» Леоніда Леонідовича Товажнянського та проректора Григорія Івановича Гриня.
Неможливою була б робота НКЦ без великого і дружного колективу ФУБ під керівництвом декана В.Я. Заруби. Велику практичну допомогу в роботі надають працівники ФУБ: О.В. Денисова, Л.М. Дьякова, Р.Ш. Мізітова, Т.О. Орлова та інші.
Хочу від свого імені та всіх викладачів і співробітників НКЦ привітати колектив ФУБ із ювілеєм! Бажаю всім міцного здоров’я, успіхів у праці та науковій діяльності, щастя! Сподіваюсь, що наші випускники, використовуючи отримані знання, зможуть зробити вагомий внесок у підняття економіки нашої Батьківщини, зміцнення державності України, будуть її патріотами!