|
Кожного з тих, кому пощастило навчатись та працювати під науковим керівництвом Михайла Федоровича Семка, продовжують вражати його щедрість наставника – у кожному аспірантові кафедри він вбачав особистість, ставився з великою повагою і приділяв спілкуванню стільки часу та щирої зацікавленості, скільки він того потребував та міг засвоїти. І це при тому завантаженні, яке мав М.Ф. Семко і як ректор крупного вузу, і як громадський діяч державного рівня.
Аспіранти та пошукачі назвали свій семінар «Семковські молодіжні читання» і приурочують його до дня народження свого Вчителя. Перше засідання відбулося у 1980 році, через рік після смерті М.Ф. Семка.
За двадцятип’ятирічну історію у роботі семінару брали участь аспіранти наукової школи М.Ф. Семка, а нині авторитетні вчені НТУ «ХПІ» – доктори технічних наук, професори Микола Верезуб, Володимир Доброскок, Володимир Федорович, проректор Запорізького технічного університету Юрій Внуков та доктор технічних наук, професор Янош Кундрак (Угорщина). Всього за роки дії семінару на ньому було представлено більше двохсот доповідей.
Тридцять два доповідачі молодіжного семінару успішно захистили кандидатські дисертації (1 – в Сімферополі, 2 – в Луганську, 3 – в Києві, 3 – в Запоріжжі, 4 – в Сумах, 17 – в Харкові, НТУ «ХПІ», 1 – в Москві, Росія, 1 – в Мішкольці, Угорщина, 2 – в Німеччині.
До учасників 25-го засідання, яке відбулося 31 жовтня 2005 року на кафедрі інтегрованих технологій машинобудування ім. М.Ф. Семка, із вступним словом звернувся учень та послідовник Михайла Федоровича Семка, незмінний голова оргкомітету семінару – Заслужений працівник вищої школи України, дійсний член Американської асоціації ASE/ASM, Почесний доктор Мішкольцського університету (Угорщина), НТУ «ХПІ», Одеського політехнічного університету та Донбаської машинобудівної академії (Україна), доктор технічних наук, професор Анатолій Іванович Грабченко. У читаннях взяв участь професор Дітер Шнайдер із Клагенфуртського університету (Австрія).
У принципових наукових дискусіях обговорили доповіді за темами дисертацій аспірантів Оксани Титаренко, Олексія Чернишова, Євгена Філімонова, Наталії Кондусової та заслухали інші повідомлення.
Учасники семінару також відвідали Проблемну науково-дослідну лабораторію різання надтвердими інструментами, лабораторію рентгенівських та електронних досліджень процесів різання і інструментів, лабораторію прискореного прототипування «Rapid prototyping» Центру високих технологій.
Як і в попередні роки, роботу читань завершено загальною дискусією, обміном думками та враженнями, підведенням підсумків. Настане час, і ті, хто сьогодні робить свої перші кроки в науці, переймуть естафету від старшого покоління, естафету визнання заслуг засновника наукової школи М.Ф. Семка.