Студентський альянс – активний учасник студентського руху в Україні

[Вікторія Штонда, інформаційний відділ СтудАльянсу НТУ «ХПІ»]
#11-12 от 19.05.2011

26 березня у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбулася нарада керівників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів «Завдання і функції органів студентського самоврядування: нові тенденції», організована Всеукраїнською студентської радою та Студентським парламентом Національного університету кораблебудування. В цьому заході взяв участь і голова ОСС «Студентський альянс» НТУ «ХПІ» Олександр Рачков.

Тут зустрілися понад 130 студентських лідерів з усіх регіонів України. Учасників привітав ректор Національного університету кораблебудування Сергій Рижков, який наголосив на необхідності підтримки і розвитку студентського самоврядування як важливої складової системи освіти та побажав учасникам плідної роботи.

Під час наради керівники ОСС обговорили питання вдосконалення діяльності Всеукраїнської студентської ради та розглянули проект нового положення та структури ВСР. Учасники обговорення вирішили звернутися до Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника з проханням розглянути нову редакцію Положення. Мова йшла і про нову редакцію Закону України «Про вищу освіту», яка зараз розробляється в Міністерстві, стосовно студентського самоврядування, про питання стимулювання наукової діяльності студентів.

Олександр Рачков висловив думку про те, що значну увагу студентське самоврядування повинно приділяти інформаційній роботі зі студентами. На жаль, зараз студенти не одразу дізнаються про всі найактуальніші та найважливіші новини зі світу науки і освіти, в цьому напрямку ще є багато роботи.

19 квітня 2011 року у Дніпропетровську відбувся круглий стіл «Роль органів студентського самоврядування у вдосконаленні системи вищої освіти України», організований Всеукраїнською студентською радою при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту спільно з Дніпропетровською молодіжною радою при міському голові та Радою студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ). Керівники органів студентського самоврядування обговорили питання вдосконалення нормативно-правової бази діяльності органів студентського самоврядування, а саме, проект Типового положення про студентське самоврядування, адже зараз діяльність органів студентського самоврядування регламентується лише Законом України «Про вищу освіту». Ці структури потребують визначення механізмів та принципів своєї діяльності на рівні нормативних актів нижчого рівня. Типове положення має бути міцним фундаментом, тією загальною основою, на яку спиратиметься все студентське самоврядування України.

За результатами роботи круглого столу було вирішено створити робочу групу, до складу якої увійшов Олександр Рачков. Ця група допрацює проект з урахуванням пропозицій від органів студентського самоврядування та винесе на розгляд Конференції Всеукраїнської студентської ради.

 

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет