ХПІ – простір свободи розвитку

[М. Богданова, студентка групи ЕК-34]
#25-26 от 25.12.2008

Всі події життя відбуваються у правильний час і у правильному місці. Цього року я стала переможцем конкурсу «Найактивніший громадський діяч серед студентів» Міністерства освіти і науки України. Ця перемога дала мені можливість вже на 5 курсі (майже випускницею) сказати «Дякую» моєму університету, ректору і улюбленому декану економічного факультету. Я вдячна за вміння зацікавити, бо в університеті викладачі не видають «пакунки бібліотечних знань», і студенти звикають навчатися все життя, ставити запитання і шукати на них відповіді. У моєму розвитку важливу роль відіграла свобода, яка є в університеті, і відчуття затишку для студента, зокрема, на економічному факультеті.

Ще в школі мені пощастило стати ведучою молодіжної телевізійної програми «Бумеранг» Харківської обласної державної телерадіокомпанії. З того часу велика частина моєї діяльності пов’язана з інформаційним простором. Коли стала студенткою, я навіть проводила тренінги по роботі із ЗМІ для студентів Харкова, залучала до них керівників місцевих телеканалів.

У 2005 році я була одним з ініціаторів ІІ Всеукраїнського молодіжного Форуму «Молодь у виборах», який проходив у нашому університеті. Я була модератором секції «Молодь у інформаційному виборному просторі», потім два роки займалася організацією радіомовлення Всеукраїнського молодіжного фестивалю «Студентська республіка».

Важливим досвідом для мене, як студента, майбутнього маркетолога, стала перша спроба створити рекламу, вперше соціальну. Моя соціальна реклама «Це моє місто!», присвячена проблемі нормалізації і інтеграції дітей з особливими потребами, була представлена на міжнародному конкурсі *Theoneminutes 2003* в Амстердамі. Зараз моя професійна діяльність прямо пов’язана з моїм захопленням – я керівник прес-служби.

Я щаслива людина, бо у найбільш романтичному і ідеалістичному віці (на 1 курсі) я змогла активно відстояти свої цінності свободи, чесності, безкорисливості, патріотизму, я активно брала участь у Помаранчевій революції. Саме у волонтерському штабі Віктора Ющенка я познайомилась із засновниками громадської організації «Східноукраїнський фонд розвитку демократії». З 2005 року почалась моя активна діяльність у цій організації. Я була координатором проекту «Школи молодого політика» у Харкові. ХММО «Східноукраїнський фонд розвитку демократії» щорічно проводить Школу молодого політика для харківських студентів 1–2 курсу вже протягом 7 років. Цей Проект спрямований на формування нового покоління молодих політиків. За 2 місяці навчання учні отримують знання про демократію, лідерство, виборчі системи, організацію передвиборчих кампаній, шляхи активізації виборців, фандрайзінг, виробляють навички ораторської майстерності, роботи у команді, розробці громадських та політичних кампаній. Мені довелося також брати участь в організації тренінгів з основ демократії і лідерства для активістів шкільного самоврядування. Тренерами для учнів шкіл стали випускники минулих років Школи молодого політика.

За час навчання в університеті я встигла більше ніж просто отримати диплом бакалавра з відзнакою – я отримала великий досвід громадської діяльності, а також досягла професійних результатів у своїй улюбленій справі – зв’язках з громадськістю. Це стало можливо завдяки унікальній атмосфері ХПІ – атмосфері «свободи розвитку», за яку я дуже вдячна і вірю, що ці переваги відчують тисячі майбутніх студентів НТУ «ХПІ».

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет