О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Використання інформаційно-телекомунікаційних технологій


[В. Щетинін, начальник Центру новітніх інформаційних технологій]
#3-4 от 14.02.2006

Комп’ютерний парк університету складає нині майже дві з половиною тисячі персональних комп’ютерів, більшість з яких підключено до університетської комп’ютерної мережі. Вона включає понад 60 кафедральних та факультетських локальних мереж, розташованих у 26 навчальних корпусах, у тому числі й віддалених, а також кілька десятків серверів, які містять інформаційні ресурси найрізноманітнішої направленості: навчальні та контролюючі програми, дистанційні курси, офіційний веб-сайт університету, тематичні веб-сайти тощо. До університетської мережі безпосередньо підключено також 9 студентських та аспірантських гуртожитків. Телекомунікаційна інфраструктура університету базується на волоконно-оптичних магістральних каналах (ВОЛС) і забезпечує використання сучасних гігабітних мережевих технологій. Загальна протяжність ВОЛС складає понад 10 км. В університеті побудовано один з найпотужніших у Харкові вузлів Інтернет, на базі якого створено Північно-Східний регіональний вузол науково-освітньої мережі України (URAN) і до якого підключено біля 20 закладів освіти і науки.

У дистанційній формі навчання в якості інструментів для контакту викладача з аудиторією в міжсесійний період використовуються такі сервіси Інтернет, як форуми, чати, електронна пошта, аудіо- та відеоконференції. Для проведення відеоконференцій з використанням Інтернет-технологій університет придбав спеціалізоване обладнання і з того часу було проведено кілька реальних відеоконференцій: з Університетом штату Айова (м. Еймс, США), з НТУУ „КПІ”, з Національним гірничим університетом (м. Дніпропетровськ) та інші.

З метою подальшого розширення використання новітніх інформаційних технологій у ДО у минулому році було придбано обладнання для відео-конференцій для його установки у навчально-консультативному центрі університету у місті Ізюмі. Починаючи з цього року установчі заняття для студентів-заочників, а також консультації планується проводити безпосередньо через відео-міст між Харковом та Ізюмом.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет