На благо розвитку вітчизняної освіти

[Петро Куліков]
#1-2 от 10.02.2022

Свій 70-річний ювілей відзначає непересічна людина – ректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Є.І. Сокол. Знаю Євгена Івановича багато років, ми взаємодіяли з ним у багатьох питаннях: розбудови вітчизняної системи вищої освіти, розвитку наукової діяльності, фінансування закладів вищої освіти тощо. З мого досвіду спілкування з ним роблю висновок, що це людина наполеглива і віддана своїй справі.

Перш за все, Євген Іванович є хорошим організатором освіти і науки, який докладає багато зусиль для того, щоб Харківська політехніка прямувала у перших лавах освітянської спільноти. Багато в чому саме завдяки його здібностям менеджера високого рівня, професіоналізму та енергії університет динамічно розвивається, активно впроваджуються інноваційні освітні технології. Словом, відомий ХПІ демонструє вміння йти в ногу з часом, відповідати на сучасні запити суспільства.

Поряд з цим Євген Іванович є вченим, захопленим наукою і творчістю. Одним з перших на теренах колишнього СРСР він взявся за дуже складний і надзвичайно перспективний напрямок науки – аналіз і синтез алгоритмів мікропроцесорного керування – і досяг неабияких результатів. Більше 300 наукових праць, велика кількість авторських свідоцтв і патентів на винаходи – таким доробком може похвалитися далеко не кожний науковець. То ж не дивно, що Євген Іванович став лауреатом Державної премії з науки і техніки, обраний членом-кореспондентом Національної Академії наук України.

При цьому він не тільки хороший вчений, а також уміло організовує науковий процес в університеті. Під його керівництвом у Харківській політехніці розвиваються інноваційні напрямки досліджень, ведеться масштабний науковий пошук. Це приносить свої результати – університет став значним дослідницьким центром серед закладів вищої освіти держави. А ще Євген Іванович щедро піклується про професійний ріст своїх колег та молодих наукових кадрів, особисто підготував багатьох докторів та кандидатів наук.

Ще одна риса цієї людини – активна громадянська позиція. Плідно складається наша співпраця з Євгеном Івановичем у рамках роботи Спілки ректорів вищих навчальних закладів України. Хороші результати приносить спільна робота під час підготовки пропозицій та висновків щодо проектів актів законодавства з питань майбутнього вищої школи в Україні.

То ж від імені Спілки ректорів України, колективу Київського національного університету будівництва і архітектури і від себе особисто щиро вітаю зі славним ювілеєм! Бажаю Вам, Євгене Івановичу, доброго здоров’я, благополуччя, творчих перемог і звершень в ім’я вітчизняної освіти і науки!

Петро Куліков, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет