О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Події 2021


#18 от 21.12.2021

У вересні в НТУ «ХПІ» стартував новий сезон унікальної програми з підготовки IT-фахівців «Інноваційний кампус». Його учасниками стали понад 360 студентів другого курсу кафедр «Програмна інженерія та інформаційні технології управління ім. А.В. Дабагяна» і «Обчислювальна техніка та програмування». Протягом двох років студенти отримуватимуть практичні знання із затребуваних IT-технологій, вчитимуться працювати в команді, розвиватимуть свої soft skills. Навчання передбачає: проходження «марафону» і створення комп’ютерної гри, курсів C/C++ та Web Full-stack, а також виконання завдань від компаній – представників Kharkiv IT Cluster.

***

1 січня 2021 року – 70-річний ювілей газети нашого університету. Саме в цей день 1951 року вийшов її перший випуск. І з того часу «Політехнік» був і є надійним літописцем історії нашого університету. В «доінтернетську» епоху газета протягом десятиліть була єдиним засобом комунікації в нашому великому навчальному закладі і сьогодні являє собою яскраву палітру життя НТУ «ХПІ», багатого на видатні події та видатні особистості. З нагоди 70-річчя газету «Політехнік» секретаріат Національної спілки журналістів України нагородив Почесною грамотою «за вагомий вклад у розвиток вищої освіти України та української журналістики».

***

70-річчя відзначила кафедра іноземних мов, яка плідно співпрацює з Німецьким освітнім центром «Німецький технічний факультет», з Мовним центром Магдебурзького університету (Німеччина). Протягом 5 років – з 2014 по 2019 р. – викладачі кафедри брали активну участь у проекті Британської Ради (British Council) «Англійська для університетів» («English for Universities»). На честь ювілею кафедри іноземних мов проведено ряд заходів, серед яких традиційна Міжвузівська студентська науково-практична конференція «Science Looks Ahead».

***

У святковому Параді військ з нагоди 30-ї річниці Незалежності України, який 24 серпня відбувся в центрі столиці, Хрещатиком крокували і військовослужбовці Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Більше трьох місяців вони наполегливо тренувалися, щоб продемонструвати високий рівень стройової підготовки! Для кожного представника нашого славетного навчального закладу участь у ювілейному параді військ до Дня Незалежності стала великою честю та відповідальністю. Наші курсанти блискуче впоралися з відповідальним завданням.

***

3 проекти Національного фонду досліджень України на загальну суму майже 15 млн. грн. виконують учені НТУ «ХПІ». Це спільний проект кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей та кафедри фізичної хімії «Композиційні матеріали на основі кераміки для захисту від електромагнітного випромінювання»; кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики – «Носимі генератори електроенергії»; кафедри матеріалознавства – «Розробка наукових основ створення нового класу надтвердих вакуумно-дугових наноперіодних композитних покриттів з різним типом міжшарових границь на основі нітридів перехідних металів». Це конкретний та переконливий приклад конкурентоспроможності результатів наукових досліджень, що ведуться вченими НТУ «ХПІ».

***

Рейтинги 2021

В одному з найбільш впливових світових рейтингів QS World University Ranking (QS WUR) НТУ «ХПІ» третій рік поспіль займає місце 651–700 серед університетів світу та третє серед ЗВО України. При цьому наш університет є кращим технічним вищим навчальним закладом України.

У 2021 році НТУ «ХПІ» вдруге взяв участь у щорічному міжнародному рейтингу Round University Ranking, що вимірює показники діяльності університетів у сферах викладання, досліджень, міжнародного різноманіття, фінансової стійкості. ХПІ отримав 616-е місце серед представлених майже 900 університетів світу і 3-є серед українських. Наш університет і в цьому рейтингу став найкращим технічним вишем України.

У рамках глобального рейтингу дослідницьких університетів THE World University Rankings університет вже втретє потрапив до числа ранжованих та посів місце 1200+ разом з групою інших ЗВО України. У цьому році з України до цього рейтингу потрапили ще 9 вищих навчальних закладів.

***

21 січня 1921 року в Харківському технологічному інституті відкрився електротехнічний факультет, першим деканом якого став професор Павло Петрович Копняєв. Цього ж дня була створена й кафедра електричних машин, її також очолив П.П. Копняєв.

«Кафедра «Електричні машини»: історія, події, люди (до 100-річчя кафедри). Історичний огляд» – це видання підготували випускники кафедри, а нині її викладачі В.І. Мілих, О.Ю. Юр’єва і О.О. Дунєв. З книги читач дізнається багато цікавого про кафедру електричних машин, приміщення, які вона займає, навчальний процес, про етапи розвитку і становлення, наукову діяльність та ділові зв’язки, про події в житті кафедри і, звичайно ж, про нелегкий шлях студента від абітурієнта до випускника. У книзі також представлена галерея видатних випускників кафедри.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет