До 100-річчя від дня народження В.В. Акімової

#17 от 30.11.2021

Минуло вже понад сім років, як пішла у Вічність Віра Володимирівна Акімова… 27 листопада їй виповнилося б 100 років. Згадуючи її життєвий шлях, пережиті радощі перемог та скорботні часи втрат, дивуємося мужності, силі духу, патріотизму та віри у найкраще цієї тендітної жінки.

Вона належить до покоління, юність якого опалила війна. Ще зовсім дівчинкою добровольцем Віра Царьова пішла на фронт і пройшла з боями від Сталінграда до Відня, де зустріла довгоочікувану Перемогу. Там, на війні, вона зустріла і своє кохання – льотчика Михайла Павловича Акімова, з яким прожила понад 60 років.

А потім було мирне життя: навчання в Харківському університеті, робота в історичному музеї. Майже 40 років працювала Віра Володимирівна в НТУ «ХПІ», тридцять з них – директором Музею історії. Високий професіоналізм Віри Володимирівни сприяв здійсненню повної реконструкції музею до 100-річчя ХПІ. Її життя було наповнене яскравими сторінками спілкування і зустрічей зі студентами, вченими та співробітниками університету, численними гостями. Особливу увагу вона приділяла роботі у Раді ветеранів. «Віра Володимирівна, працюючи заступником голови Ради ветеранів ХПІ у важкі 90-і роки, коли місяцями затримували виплату зарплат, пенсій, організувала надання допомоги ветеранам-політехнікам у вигляді продовольчих наборів», – пригадує Ангеліна Веонорівна Ігнатченко, яка працювала з В.В. Акімовою у музеї головним зберігачем фондів.

Віра Володимирівна завжди радо зустрічалася з молоддю, передаючи тій безцінний скарб справжнього служіння своїй справі, Батьківщині. Її справа житиме, поки існує Харківський політехнічний, якому вона присвятила своє життя.

Музей історії НТУ «ХПІ», редакція газети «Політехнік», колеги.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет