Щорічно 28 жовтня відзначаємо День визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу українського народу у Другій світовій війні».
У серці кожного з нас жива пам’ять про героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів, про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в тій жахливій війні. Тим, хто загинув, і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. Харківський політехнічний не залишається осторонь, бо в ті важкі дні студенти та співробітники інституту не вагаючись пішли захищати свою Батьківщину.
Без права на забуття… 26 жовтня у науково-технічній бібліотеці відбулася соціокультурна акція, присвячена 77 річниці визволення України від фашистської навали.
До акції долучилися студенти факультету соціально-гуманітарних технологій (викладач кафедри УКІН М.М. Міщенко.) та навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту (аспірант кафедри зварювання Павло Ситников).
Декан факультету СГТ Андрій Володимирович Кіпенський презентував колекцію фалеристики воєнних років. Своїми спогадами про Віктора Тимофійовича Долбню, випускника ХПІ, доктора технічних наук, професора, Заслуженого працівника вищої школи України, Почесного доктора вишу, довічного стипендіата Президента України, ветерана Другої світової війни поділилась редактор газети «Політехнік» Світлана Петрівна Землянська. Доцент кафедри українознавства, культурології та історії науки Світлана Степанівна Телуха презентувала відеоінтерв’ю з ветераном, у якому він ділився особистими спогадами про ті часи. Голова профспілкової організації співробітників НТУ «ХПІ» Анатолій Йосипович Фомін розповів, що Віктор Тимофійович Долбня був не тільки науковцем та викладачем, але став Великим вчителем для багатьох політехніків.
Яка Перемога без пісні? Вона підіймала бойовий дух, нагадувала про домівку, коханих. Символічна агітбригада керівників художніх колективів Палацу студентів НТУ «ХПІ»: ансамблю баяністів-акордеоністів «Поліфонія» Віталій Кириченко, центру роботи з іноземними студентами «Арт-інтернешнл» Галина Волченко, театру естрадних мініатюр «Абзац» Олександр Іванов та заступник директора з навчально-виховної роботи навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії Сергій Биканов виконали пісні воєнних років.
На виставках були представлені наукові та навчальні видання В.Т. Долбні та книги – ровесники війни (видання 1941–1945 рр.) з фондів НТБ.
Раді бачити всіх бажаючих у бібліотеці!
Лідія Бондаренко, Маргарита Круглова, завідувачі відділів НТБ НТУ «ХПІ».
Фото Валерія Таємницького.