Музей як віддзеркалення історії коледжу

[Ірина Дідух, директор Харківського комп`ютерно-технологічного фахового коледжу НТУ «ХПІ»]
#16 от 15.11.2021

Відокремлений структурний підрозділ «Харківський комп`ютерно-технологічний фаховий коледж Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» має давню успішну історію, яка відображена в музеї. Запрошуємо переглянути експонати і згадати сторінки нашої історії…

Все починалось у 1947 році, коли було створено Харківський гірничий технікум. Саме тут в складні післявоєнні роки започаткована і довгий час зберігалась унікальна підготовка фахівців-техніків для гірничої галузі. Свідками цих подій були дві скульптури шахтарів, що стояли на вході, а тепер «охороняють» музей.

Пізніше розгорнулось навчання спеціалістів з обробки матеріалів різанням, обслуговування верстатів з ЧПУ та робототехнічних комплексів, виробництва гідравлічних і пневматичних засобів автоматизації, виробництва верстатів з програмним управлінням. Технікум було перейменовано у верстатоінструментальний. Численні альбоми оформлені студентами, фотографії передають атмосферу того періоду. В цей час розпочали свій трудовий шлях: Л.П. Сумкіна, А.М. Рязанов, А.О. Буряк, А.М. Барсукова, І.І. Дідух, А.С. Пантула, П.І. Покусай, Н.П. Собко, В.Л. Кириченко.

1997 рік ознаменувався входженням верстатоінструментального технікуму як структурного підрозділу до складу Харківського політехнічного інституту, що дало можливість зайняти гідне місце у ступеневій освіті та створило умови студентам для продовження навчання в університеті. Про цю історичну подію свідчить панно, яке розташоване в коледжі.

Враховуючи суспільні потреби, розширили профіль навчального закладу. Були відкриті спеціальності «Обслуговування та ремонт електропобутової техніки», «Розробка програмного забезпечення», «Обслуговування програмних систем і комплексів».

У 2011 році технікум перейменовано у Харківський комп`ютерно-технологічний коледж НТУ «ХПІ». Багатьом поколінням викладачів, співробітників і випускників сучасний комп`ютерно-технологічний коледж завдячує своїм авторитетом і широким визнанням.

Серед експонатів музею, які були частиною історії всієї країни, є: раритетні видання книг (1900, 1941, 1953, 1957 років), арифмометр (1939), вольтметр (1940), залишки шолому Люфтваффе SSK 90 фірми «Сіменс» (1941), люстра, яка свого часу прикрашала актовий зал (1947), талони на хліб (1948), детекторний приймач (1950), кінопроєкційний апарат, плівка (1955), друкарська машинка «Зінгер» (1960), перший комп’ютер і його комплектуючі: материнські плати, відеоадаптери, комплектори жорстких дисків, винагорода «Флагман освіти України 2004» тощо.

Із 2014 року викладачі та студенти коледжу були активними учасниками волонтерського руху. В музеї зберігається бойовий прапор України, який подарували студентам воїни АТО на знак своєї вдячності за підтримку.

За час свого існування коледж підготував понад 16 тисяч фахівців, надав кадри багатьом підприємствам. Серед них: ПАТ «Турбоатом», заводи «ФЕД», «Комунар», АТ «Гідропривод», «Харківське авіаційне підприємство», «SigmaSoftware», «NixSolutions», «Gameloft», «Макснет», «Моторімпекс», «Світло шахтаря» та ін.

І сьогодні колектив небайдужих, відповідальних, професійних людей працює над вирішенням нових завдань, що стоять перед освітою України.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет