Харківський політехнічний – це безліч можливостей для молоді. Студенти тут не лише навчаються, зростають і стають кращими, вони мають змогу розвиватися, як особистості, брати участь у науковій роботі, конференціях та конкурсах, виступати на сцені Палацу студентів та захищати честь НТУ «ХПІ» на спортивних аренах міста, країни, світу. Головне – зробити правильний вибір, і тоді студентське життя заграє різними барвами!
Я навчаюся на кафедрі динаміки та міцності машин і з упевненістю скажу: займатися науковою роботою – це здобуття досвіду, постійний обмін думками, спілкування з науковцями і, попри дистанційний формат, це захоплююче й цікаво. Під керівництвом професора кафедри «Механіка суцільних середовищ та опір матеріалів» Костянтина Віталійовича Аврамова та завідувача кафедри ДММ Олексія Олександровича Водки я виконувала наукову роботу, присвячену аналізу статичної стійкості циліндричної оболонки, виготовленої з нанокомпозитного матеріалу. Її представляла на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.
Актуальність цієї теми дослідження зумовлена зростанням інтересу наукового і промислового співтовариства до розвитку нових прогресивних матеріалів, якими і є нанокомпозити. Зокрема, композити з додаванням вуглецевих нанотрубок, які ми розглядали у роботі, здатні утворювати нові надлегкі і міцні матеріали. Вони знаходять широке застосування в авіа- і ракетобудуванні.
Завдяки конкурсу я отримала змогу поспілкуватися з цікавими людьми, небайдужими до своєї справи, вони із захватом розповідали про власні дослідження, обговорювали роботи. І хоч захист робіт проходив в онлайн форматі, я познайомилася з багатьма вченими і дослідниками Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Кожен учасник, а наша секція об’єднала дуже багато молодих перспективних учених з цікавими роботами, відчув підтримку викладачів, членів комісії, які дійсно вірять у наші сили і внесок у розвиток науки в Україні. Я пишаюся цією перемогою і впевнена, що участь у конкурсі стане одним із яскравих спогадів про моє студентське життя.
Студентам Політеху бажаю вірити в свої сили і розвивати науковий потенціал, з упевненістю долати труднощі. Адже за ким майбутнє, як не за нами?
Анна Перепелиця (І-117а), переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
Студентське життя яскраве і різноманітне, і це не лише навчання, а й конкретні вчинки, спрямовані на збереження нашої планети для майбутніх поколінь. Студенти кафедри хімічної техніки та промислової екології завжди піклуються про довкілля. До цього ніхто не примушує, але сам приклад викладачів і аспірантів кафедри надихає. Юнаки та дівчата сумлінно і старанно вивчають не лише дисципліни обраної спеціальності, а й прибирають територію свого університету і міста, проводять пізнавальні квести та беруть участь в екологічних форумах та акціях «Let's do it, world», а студентські проекти з озеленення нашого міста займають призові місця у харківських конкурсах. Доцент Тетяна Тихомирова (перша справа) завжди разом зі студентами у добрих справах і в навчанні.