Героїня цієї публікації – перша та єдина представниця України, яка проходила стажування при Міністерстві енергетики Ізраїлю в рамках міжнародного проекту «Стратегічна екологічна оцінка морських поновлюваних джерел енергії». Альона Глушко – старший викладач кафедри зварювання ХПІ, лауреат премії Президента України для молодих вчених – працювала в Головному науковому відділі Міністерства в Єрусалимі. У рамках програми дівчина займалася аналізом світового ринку енергетичного устаткування та проводила дослідження на кафедрі матеріалознавства при Тель-Авівському університеті. Стажування тривало з 3 травня до 3 вересня 2021 року.
На пропозицію редакції нашої газети Альона Глушко поділилася своїми враженнями від стажування в Ізраїлі.
«Мета мого стажування – проведення наукових досліджень на світовому рівні, розвиток професійних компетенцій, обмін досвідом, нові знання та знайомства,– розповідає Альона. – Коли я повернулася з Ізраїлю, то дізналась, що у цьому семестрі у мене з’явився студент саме з цієї країни, це такий цікавий момент. Взагалі я хочу сказати, що міжнародне стажування – це цікавий досвід та велика відповідальність, бо я представляю не тільки себе, а й наш університет, і Україну.
Враження про Ізраїль дуже позитивне, люди навкруги дуже відкриті, усміхнені, завжди готові прийти на допомогу, відповісти на всі мої запитання. Я бажаю усім хоч раз у житті відвідати цю країну. Ви отримаєте масу гарних вражень! Момент, який дуже мене вразив, це те, що велика кількість вчених, студентів, співробітників відвідують наукову бібліотеку. Це дуже популярне місце, як коворкінг. Там можна знайти всю інформацію, подавати запити на пошук інформації, працювати. Цікаво те, що там немає тиші, всі працюють, розмовляють та обговорюють. Взагалі, ізраїльтяни дуже галасливі, і це забавляє.
І я пишаюся, що у мене є можливість ділитися отриманими саме в Україні знаннями з фахівцями інших країн і дізнаватися нове від них. Так відбувається трансфер технологій. Знаннями і досвідом, які я отримую, завжди ділюся з моїми студентами, колегами.
На кафедрі зварювання я веду дисципліни, які пов’язані зі способами отримання та обробки матеріалів, сучасними технологіями в прикладній механіці. Отриманий міжнародний досвід корисний для моєї професійно-наукової діяльності та для роботи зі студентами. До речі, багато людей думають, що моя спеціальність – зварювання. Але це не так. Я магістр з технології машинобудування та кандидат технічних наук з матеріалознавства.
Хочу сказати: отримати запрошення на стажування в одну з найрозвинутіших країн світу – це нелегко. Емейл із таким запрошенням отримує не кожен. Потрібно мати певні професійні показники, знання, вільно володіти іноземними мовами, мати міжнародний досвід, завжди знаходитись в процесі та не виходити з нього.
Важливо, що університет забезпечив студентам, аспірантам, співробітникам ХПІ можливість брати участь, наприклад, у міжнародних конференціях, у різноманітних конкурсах, знайомитись з професіоналами та обмінюватись досвідом. Працюйте, мрійте та все вийде!
Я дуже рада, що є частиною нашого університету і можу гідно представляти харківський Політех і нашу країну на міжнародному рівні!
На знімку: в лабораторії рентгенівської кристалографії функціональних матеріалів з доктором Семеном Горфманом.