Переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт В’ячеслав Балалаєв (Е-М120в) – магістрант університету – зараз успішно поєднує навчання і роботу. Притаманні йому наполегливість і завзяття, уміння самостійно знаходити та засвоювати інформацію, енергійність та жага діяльності дозволяють досягати успіху.
– Участь у конференціях та конкурсах – це прекрасна можливість отримати досвід публічних виступів та розширити світогляд, – вважає В’ячеслав. – Доповіді колег та вчених збагачують безцінними знаннями, які, на жаль, не завжди можна отримати з лекційних курсів та на практичних заняттях, а зворотній зв’язок – захист робіт та їх обговорення – вчать відстоювати власну думку, швидко орієнтуватися в темі. Число студентів – учасників всеукраїнських конференцій – свідчить про зацікавленість молоді у впровадженні інноваційних ідей, розробок, які зроблять наше життя цікавим і комфортним.
У Маріуполі навесні відбулася конференція-захист конкурсних робіт, де В’ячеслав робив доповідь «Розробка і моделювання електродів підвищеної провідності розтіканню для складних заземлюючих пристроїв». Робота здобула схвальні відгуки фахівців і визнана кращою.
– Питання актуальне і розв’язання його є важливим кроком для України, адже технології й різноманітні пристрої окремо розвиваються швидше, ніж системи і база для їх функціонування. Це порушує гнучкість та стійкість енергетичної системи та призводить до збоїв у забезпеченні енергетичної безпеки. Я вдячний викладачам кафедри Оксані Миколаївні Довгалюк та науковому керівнику Олені Миколаївні Федосеєнко за підтримку і допомогу.
Зараз В’ячеслав Балалаєв уже навчається на шостому курсі навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки. Успішно вивчає спеціальність «Електричні системи і мережі», а колись він вагався, чи обирати НТУ «ХПІ», та згадує з посмішкою перший візит до університету.
– Мене вразив підхід до абітурієнтів, професійність та відкритість викладачів, професорів, деканів тоді ще факультетів, а якщо додати ще й престиж Політеху, як навчального і наукового закладу, – це розвіює будь-які сумніви. Та в першу чергу я вдячний декану тоді ще Е факультету Олександрові Павловичу Лазуренку. Його фраза врізалася назавжди у пам’ять «Краще бути енергетиком на будівництві, ніж будівельником в енергетиці». У той момент я вирішив: навчатимусь тут. І ось промайнуло вже п’ять років, насичених подіями, яскравими враженнями. Мої студентські будні не були нудними. Я спробував сили зі СтудАльянсом, неодноразово був волонтером на «Ярмарку вакансій» та членом студради гуртожитку №2, співав разом із «Сузір’ям». Хоч я й не виступав на сцені Палацу студентів, але робота у такому колективі стала цікавим досвідом.
Усім студентам бажаю успіхів у навчанні, оволодіти обраною професією. Будьте активними, не забувайте про дозвілля, знаходьте друзів і не втрачайте можливостей отримати якісні знання з Політехом!