О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Студентське об’єднане наукове товариство «ELECTROLIUM»


[Світлана Землянська, Владислав Назаренко]
#15 от 30.10.2021

Вперше про ELECTROLIUM наша газета писала 5 років тому (№7 від 31.03. 2016 року). Тоді студенти кафедри передачі електроенергії демонстрували журналістам «Політехніка» штучні блискавки в лабораторії надвисокої напруги та можливості бездротової передачі електричної енергії на відстань за допомогою котушки Тесли – резонансного трансформатора, який виробляє напругу високої частоти. Цей геніальний винахід видатного інженера, фізика члени товариства відтворили спільними зусиллями.

На сьогодні студентське об’єднане наукове товариство «ELECTROLIUM» об’єднує здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників, які активно займаються науково-дослідною роботою. До організації входять понад 30 учасників та 4 керівники: професор Оксана Довгалюк та доценти Олег Шутенко, Дмитро Данильченко та Станіслав Дривецький. Наукове товариство є частиною системи самоврядування університету, що сприяє розвитку науки в молодіжному середовищі університету, забезпечує захист прав та інтересів студентів і аспірантів з питань наукової діяльності, надає підтримку перспективним науковим ідеям та інноваціям. «ELECTROLIUM» діє на принципах: свободи наукової творчості, добровільності; колегіальності, відкритості; рівності прав членів наукового товариства; поєднання навчання та науково-дослідної роботи; співпраці з організаціями самоврядування університету. Основними завданнями товариства є: представлення інтересів членів з питань наукової роботи та розвитку академічної кар’єри; популяризації наукової діяльності; підвищення якості наукових досліджень та проектної діяльності; проведення організаційних, наукових та освітніх заходів різних рівнів: конференцій, круглих столів, семінарів, тренінгів, майстер-класів, публічних лекцій тощо.

Учасники ELECTROLIUM прагнуть застосувати набуті знання та навички на практиці, вони працюють над науковими розробками, виступають із доповідями на конференціях та беруть участь у профорієнтаційних заходах університету. ELECTROLIUM є співорганізатором низки заходів: «Субота з Політехом», «Канікули з Політехом», «Science is FUN!», «День зустрічі міст», «Міжнародний День Світла», «Ethereal Home», «Наукові пікніки», «Ніч науки в Харкові» та інші. Керівники товариства зазначили, що у розпорядженні ELECTROLIUM є приміщення, яке знаходиться безпосередньо в лабораторії надвисокої напруги НТУ «ХПІ», де влаштовуються загальні збори. Продуктивним є дистанційне спілкування в месенджері Telegram, де проводяться опитування та обговорення новин наукового та інженерного світу. Учасники товариства активно ведуть сторінку спільноти в Facebook (QR код для переходу), там викладаються анонси заходів, публікуються результати конференцій, нагороди і сертифікати учасників. Члени нашого товариства активно беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Електротехнічні системи електроспоживання», Всеукраїнському студентському турнірі фізиків, Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Енергетика» та інших. За результатами участі здобуто багато призових нагород. Товариство є співорганізатором Міжнародної науково-технічної конференції «Енергоефективність та енергетична безпека електроенергетичних систем». Членами товариства була організована брендова зимова школа з ELECTROLIUM, що працювала на території університету впродовж тижня. У школі навчалася група учнів віком від 13 до 16 років. Старшокласники працювали над власним проектом, який публічно представляли. У планах товариства є продовження такої діяльності.

Вікторія Алабова (Е-119в) розповідає: «Сьогодні я вже студентка 3 курсу навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки. Моє знайомство з ELECTROLIUM почалося ще в 10 класі, тоді я брала участь в STEMcamp–2018 в НТУ «ХПІ», співорганізаторами якого були члени ELECTROLIUM. Я дуже зацікавилася енергетикою і протягом усього 11 класу відвідувала НТУ «ХПІ» та брала участь в різних заходах наукового товариства. На першому курсі я офіційно стала учасницею ELECTROLIUM. Члени товариства представляють свої розробки в різних наукових міських та всеукраїнських конкурсах, міжнародних симпозіумах, наукових конференціях. Нещодавно особисто брала участь у міському заході «Ніч науки в Харкові 2021». За активну участь в організації, підготовці та проведенні експериментів в рамках науково-популярного проекту товариство отримало подяку від проректора Андрія Марченка. Це було дуже приємно. Я веду сторінку ELECTROLIUM в Instagram для популяризації наших дій. У цьому навчальному році до нас вже долучилось два здобувачі вищої освіти. Стати членом нашого товариства дуже легко. Досить до нас завітати та долучатися до наших проектів».

Член товариства Олексій Кулик: «Науковий вектор єднає нашу спільну працю, участь студентів та аспірантів у спільних проектах наукового характеру, об’єднує нас, як колектив, за спільними інтересами. Нещодавно один з наших учасників Владислав Високих (Е-119в) відвідав наймасштабніший ярмарок АGROEXPO 2021 і ми допомогли йому підібрати експерименти для демонстрації глядачам на ярмарку. Владислав привіз нові враження та ідеї для наших майбутніх експериментів».

Член товариства Сергій Пономаренко розповідає: «ELECTROLIUM – це студентське об’єднане наукове товариство за інтересами в науковому напрямку. Наша мета – сприяння розвитку наукової творчості молоді, підвищення якості підготовки спеціалістів у нашому університеті. Я вступив туди ще студентом, на той момент товариство тільки створювалось, а мені цікаво там працювати і досі. Кожен з учасників знаходить тут конкретну справу, працює над якоюсь науковою складовою. Наші студенти також є учасниками інших товариств, а аспіранти постійно доповідають на наукових конференціях міжнародного рівня: IEEE International Conference on Modern Electrical and Energy System; IEEE KhPI Week on Advanced Technology; Міжнародна науково-практична конференція магістрів та аспірантів «Теоретичні та практичні дослідження молодих вчених»; Міжнародна науково-технічна конференція «Сучасні проблеми енергетики та шляхи їх вирішення», Міжнародна конференція з Hands-on Science та інші.

На питання, що потрібно сучасним студентам для успіху, доцент Дмитро Данильченко відповів: «Натхнення! Без нього взагалі складно жити! А ще ідеї, задуми, бажання і можливості для їх реалізації. А ось завдання викладача – зацікавити студентів у власному розвитку!».

Команда ELECTROLIUM постійно росте і стає більш значущою та приносить людям користь. Бажаємо вам, молоді дослідники, щоб всі мрії і бажання виконувалися, а можливості були безмежні. Внесок кожного у загальну справу безцінний!

Світлана Землянська, Владислав Назаренко.

На знімку: члени студентського об’єднаного наукового товариства «ELECTROLIUM». 1 ряд – В. Цюпа, С. Дривецький, В. Алабова, О. Кулик, С. Пономаренко, О. Довгалюк, О. Собченко, Д. Данильченко, О. Слєпченко; 2 ряд – А. Потривай, О. Шутенко, І. Яковенко.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет