– під такою назвою відбувся в НТУ «ХПІ» захід до 80-річчя Голокосту. 30 вересня в Музеї історії харківського Політеху вшанували пам’ять безвинно загиблих у Бабиному Яру, урочищі поблизу Києва. 80 років тому 29–30 вересня 1941 року відбулася страшна трагедія – загибель майже 34 тисяч жертв мирного населення єврейської національності, серед яких переважно були діти, жінки, люди похилого віку… Протягом окупації Києва 1941–1943 рр. гітлерівськими військами в урочищі були розстріляні понад 100 тисяч чоловік, серед яких роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, підпільники, хворі з психіатричної лікарні тощо. І хоча вже були відомі розстріли євреїв у Вінниці, Бердичеві та інших містах, саме Бабин Яр став відомим у світі українським символом Голокосту.
Студенти першого курсу навчально-наукового інституту економіки, менеджменту та міжнародного бізнесу (директор професор О.В. Манойленко) та навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки (директор професор Р.С. Томашевський) з розповіді директора музею Ганни Бистріченко дізналися про жахливі події історії України ХХ століття: Голодомори, репресії, депортації, війни. Серед кривавих злочинів проти людства особливим цинізмом і жорстокістю визначається трагедія у Бабиному Яру. Доповідь про цю страшну трагедію та злочинні дії гітлерівців у Дробицькому Яру під Харковом у 1941–1942 рр. зробив доцент кафедри українознавства, культурології та історії науки, дослідник теми Голокосту – університетської партнерської програми Claims Conference – Артем Харченко.
В Бабиному та Дробицькому Ярах розташовані меморіали пам’яті про загиблих, які нагадують нам про ці жахливі події ХХ сторіччя. Людство обирає шлях – розвитку або деградації. І тому нам треба пам’ятати криваві уроки історії, щоб вони не повторювались знову.