Новини Німецького освітнього центру

[Ганна Притиченко, Німецький освітній центр НТУ «ХПІ»]
#14 от 13.10.2021

Минув ще один рік роботи Німецького освітнього центру, який був насичений важливими та хвилюючими подіями, сповнений новими знаннями, успіхами та досягненнями. Сьогодні розповідаємо про найбільш видатні події у роботі центру за минулий навчальний рік.

11–14 травня 2021 року відбулась щорічна конференція-відбір для участі студентів у літніх програмах і навчання в магістратурі. Вона пройшла онлайн за участю чотирьох вищих навчальних закладів: Магдебурзький університет ім. Отто-фон-Геріке (OVGU), НТУ «ХПІ», НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» та ДонНТУ (Покровськ). За результатами конференції 22 студенти НТУ «ХПІ» взяли участь у програмах німецького центру в Німеччині в 2021 році, що на сім чоловік більше, ніж минулого року. У підсумку протягом місяця інтенсивних занять 11 студентів другого курсу проходили мовну практику та 7 – виробничу. Для навчання в магістратурі OVGU за програмою подвійних дипломів відбір пройшли 5 політехніків.

Стипендію ім. Конрада Аденауера отримав у травні 2021 року Арсеній Святенко, випускник ННІ ХТ (біотехнологія і біоінженерія). Стипендія забезпечує повне навчання в магістратурі в німецькому університеті. За сприяння Німецького освітнього центру НТУ «ХПІ» Арсеній вступив до магістратури Магдебурзького університету ім. Отто-фон-Геріке за напрямом «біосистемна інженерія» та вже з 11 жовтня розпочав навчання в Німеччині!

У магістратурі німецьких університетів сьогодні навчаються 13 політехніків: 12 у Магдебурзі та 1 у Ганноверському університеті імені Готфріда Вільгельма Лейбніца.

У 2020/21 році в FHWS за програмою Еразмус+ навчалися 4 студенти. У зимовому семестрі Данило Кравченко (2 курс, БЕМ); у літньому семестрі Станіслав Іванов (2 курс, ЕЕЕ), Данило Левченко (2 курс, КН), Євгенія Пушкінська (3 курс, БЕМ). У зимовому семестрі 2021/22 н. р. за програмою Еразмус+ проходять навчання 3 студенти: Микола Райваховський (3 курс, Інфіз), Ксенія Попова (2 курс, СГТ), Ольга Савченко (2 курс, СГТ).

Одразу шестеро політехніків, слухачів Німецького освітнього центру, пройшли непростий відбір та потрапили до стипендіальної програми Sur-Place Фонду Конрада Аденауера на 2021/22 н. р. Стипендія Sur-Place призначена для фінансування навчання в Україні студентів східноукраїнських університетів, бакалаврів та магістрів всіх спеціальностей! Студенти щомісяця отримують стипендію у розмірі 100€ протягом 12 місяців та беруть участь у різноманітних соціально-політичних заходах Фонду. Стипендіатами стали: Ксенія Цеомашко (БЕМ); Віра Зімненко (Інфіз); Марина Бикова (СГТ); Ольга Савченко (СГТ); Ксенія Попова (СГТ); Микола Райваховський (Інфіз).

Студенти НТУ «ХПІ» не тільки демонструють гарні знання німецької та англійської мов, але й показують себе активними, відповідальними, обізнаними у економічному та політичному житті країни та світу, талановиті та готові досягати високих результатів у майбутньому!

Новий лектор служби академічних обмінів DAAD, професор Університету Бремен та Гамбург Латіф Дурланік (Dr. M. Latif Durlanik) приєднався у вересні до команди DAZ. Протягом вересня пан Латіф проводив воркшопи для всіх бажаючих вивчати німецьку мову, разом з тим проводив інтенсивні заняття з німецької мови для слухачів центру, організовував семінари з викладачами німецької мови, а також брав активну участь у роботі центру.

Для студентів заняття з іноземними викладачами – це чудова та рідкісна можливість практикувати та удосконалювати вимову, вчитися сприймати німецьку на слух та розуміти співрозмовника. І ми дуже радіємо, що наш університет надає студентам таку можливість.

Німецька Служба Академічних Обмінів DAAD надала нашому центру фінансування на реалізацію програми міжнародного віртуального академічного співробітництва (IVAC), яке спрямоване на спільне цифрове навчання, коли студенти використовують онлайн-інструменти і платформи для проходження курсів в інших навчальних закладах, не відвідуючи їх фізично. Цього року з 1 жовтня НТУ «ХПІ» та Університет прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт (FHWS, Німеччина) почали співпрацювати над реалізацією проекту спільного навчання студентів обох університетів з подальшою можливістю відвідання студентами та викладачами ХПІ німецького університету. Студенти будуть слухати онлайн-лекції та об’єднуватися у команди для реалізації спільних проектів.

Рекордну кількість студентів на навчання набрав цього року Німецький освітній центр, перевищивши минулорічний показник. До числа слухачів нашого центру входять студенти навчально-наукових інститутів і факультетів всіх курсів, рівнів знання мови, і навіть кілька студентів з інших університетів також відвідують наші курси німецької. Особливо радує те, що з числа студентів першого курсу одразу 24 чоловіка цілеспрямовано вступили до НТУ «ХПІ», щоб стати слухачами Німецького освітнього центру!

Ми запрошуємо усіх бажаючих студентів НТУ «ХПІ» до Німецького освітнього центру (ректорський корпус, к. 39) на консультації з приводу вивчення німецької мови, міжнародних програм, участі у стипендіальних програмах та можливості навчання у магістратурі.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет