14 жовтня – День захисників України

[Олександр Срібний]
#14 от 13.10.2021

Це свято відзначається в українському суспільстві у день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська. Це особливий день для тих, хто зі зброєю в руках боронить нашу землю, хто забезпечує мирне небо над Україною, хто готує нові покоління курсантів і офіцерів. Вітаємо усіх захисників і дякуємо вам за відданість Україні та її народу!

Нові освітні практики у навчанні

З 27 вересня до 1 жовтня у Військовому інституті танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» пройшов семінар «Student centered Active Learning Metods» в рамках програми НАТО Master Instructor Program.

Учасники розглянули питання актуалізації процесу навчання; формування позитивного навчального середовища; розуміння перспектив використання сформованих вмінь та знань; сутності оцінювання і його ролі в освітньому процесі; особливостей використання основних моделей оцінки; підтримки зворотного зв’язку, а також принципів розробки тестів і контрольних робіт.

Цей семінар став ще одним кроком на шляху впровадження й удосконалення в інституті професійної військової освіти відповідно до стандартів НАТО.

Відточуємо навички на практиці

В останній тиждень вересня курсанти старших курсів факультету радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки пройшли практику, під час якої майбутні офіцери вдосконалювали своє вміння роботи з приладами радіаційної розвідки та контролю.

29 вересня в смт. Пересічне на території Державного спеціалізованого підприємства «Харківський державний міжобласний спеціальний комбінат» курсанти ознайомилися з особливостями будови та розміщення пункту захоронення радіоактивних речовин (ПЗРР). Подібні заняття проводяться з метою підвищення ефективності підготовки майбутніх фахівців військ РХБ захисту. Курсанти на практиці відпрацювали можливі сценарії розвитку інцидентів з радіоактивними відходами (прогнозування радіаційної обстановки), дії під час ліквідації таких аварій (організації тимчасових могильників радіоактивних відходів), організацію радіаційної безпеки та ознайомилися з технічними засобами дозиметричного контролю персоналу комбінату, а також вимірювали гамма-бета випромінювання на визначених майданчиках ПЗРР з приладами МКС-У (ДП-5В), МКС-05 та ИД-02.

Олександр Срібний, офіцер відділення морально-психологічного забезпечення, лейтенант.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет