Там, де Ведмідь-гора...

[М. Михайлина, вихователь 4 загону]
#20-21 от 15.09.2005

Крим - це чудове місце. Чорне море, морське повітря, гори, прекрасна природа, тому зовсім не дивно, що в дитячому оздоровчому таборі щорічно відпочивають більше 100 дітей. Цього року дитяча зміна гостинно прийняла до табору 125 хлопців та дівчат.

Виїзд із Харкова було заплановано на 15 червня. Хвилювання дітей і батьків, пояснення вихователів, заступника директора табору О.О. Сєдової та голови профкому А.Й. Фоміна, перші сльози розлуки... Так почалася моя робота в „Спортивному”.

До нашого приїзду тут підготувалися заздалегідь. Треба віддати належне директору табору Ю.В. Дмитрієвському, співробітникам, нашим покоївкам, які доклали багато зусиль, щоб „Спортивний” якнайкраще зустрів своїх нових мешканців.

До приїзду в табір я не надавала значення тому, як важко працювати з дітьми. Тут довелося швидко вчитися... По-перше, вміти заспокоїти бажаючих повернутися додому. По-друге, бігати по кілька разів на день до медпункту, для профілактики хвороб (дякую лікарю Марині Костянтинівні та медсестрі Наталі Вікторівні за розуміння). По-третє, розважати дітей, незважаючи ні на власний настрій, ні на втому. І, мабуть, найскладніше: долати 138 сходинок до їдальні 4 рази на день (!). Усе це освоєно було вже в перший день, особливо дитячі розваги, адже вихователі знаходилися із дітьми всі 24 години на добу. Ми грали у спортивні ігри (футбол, піонербол, бадмінтон), розповідали легенди Криму, готувалися до вікторин.

Для дитячого заїзду було розроблено розважальну та спортивну програми, що включали День пам’яті, конкурси та вікторини, постановки казок, піші походи, купання та малі олімпійські ігри, а також заняття в гуртках і секціях. Діти надовго запам’ятають Нептуна, хана Гірея, царя Берендея, принцесу та царицю, бабу Палажку та бабу Параску, Стецька та Уляну і багатьох інших персонажів у блискучому виконанні вихователів та співробітників табору. Насичена програма була розроблена О.-В. Саввовою - незмінним організатором свят, молодшим науковим співробітником кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей.

Більшість працівників, яким батьки на 23 дні довірили власних дітей, мають стаж роботи в „Спортивному”, наприклад І.І. Назаренко та О.В. Назаренко (вони почали працювати тут ще студентами і зараз підтримують цю традицію), М.М. Шабанова, Л.М. Бондаренко, Н.Г. Кравцова, В.М. Петренко, В.Б. Кабашний (незмінний ді-джей).

Найцікавішим, на мою думку, був „День підприємця”, діти пропонували різні послуги (манікюр, масаж, катання на ношах), продавали малюнки та художні вироби. А ввечері був великий аукціон, на якому продавалися купання без регламенту, відміна зарядки, право провести дискотеку, катання на фізруках та інші не менш цікаві лоти.

Та не все було так добре, як може здатися. Засмутило дітей холодне море, через що діти мало купалися. Та якби це залежало від вихователів, ми б зробили усе можливе, аби діти добре відпочили і накупалися. Тому зранку на пляж виносили численні тази, набирали воду, а потім влаштовували обливання і стрільбу з водних пістолетів.

Я думаю, що усі діти були задоволені і програмою, і грамотами та подяками і подарунками, які для них підготував табір. До речі, кожен вихователь отримав подяку за індивідуальні досягнення.

Приїжджайте до „Спортивного”. Засмага, оздоровлення морським повітрям, купання та розваги тут забезпечені.

 

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет