Золоті медалі політехніків

[Владислав Назаренко]
#9 от 28.05.2021

Підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Енергетичне машинобудування» в 2020/2021 навчальному році відбулася в НТУ «ХПІ» в онлайн форматі. Участь узяли понад 30 студентів з 17 вищих навчальних закладів. За результатами конференції, враховуючи роботу в секціях, рецензії та оцінки за доповіді, журі визначило переможців. Студенти ХПІ здобули два «золота», три «срібла» і дві «бронзи»!

Працювали в трьох секціях: «Двигуни внутрішнього згоряння» (голова – зав. кафедри двигунів внутрішнього згоряння ХПІ Володимир Пильов), «Газотурбінні установки і компресорні станції», «Енергогенеруючі технології та установки» (зав. кафедри турбінобудування ХПІ Олександр Усатий), «Кріогенна та холодильна техніка» (зав. кафедри технічної кріофізики ХПІ Вадим Старіков).

До нашої редакції завітали політехніки Владислав Ісмайлов (Е-Н419д) та Валерій Яровий (Е-М420л), які завоювали I місця кожен у своїй категорії.

«У конкурсі я беру участь уперше, – розповідає Владислав. – Цікаво спостерігати за суперниками, у кожного з них своя унікальна тема, про яку корисно послухати. Я не хвилювався, бо був упевнений, що у мене все вийде! Я чітко спланував свій виступ, і мені було про що розповісти.

Моя робота «Дослідження роботи газового пальника котла-утилізатора КУП-70-4,0-440» пов’язана з існуючою установкою та полягає у модернізації паливного пристрою котла-утилізатора, призначеного для вироблення перегрітої пари при спільній роботі з газотурбінним двигуном (ГТД) ДЖ-59 ЛС у складі енергоблоку ГТЕ-15, встановленого на ТЕЦ Рубіжанського картонно-тарного комбінату (м. Рубіжне). Я проаналізував моделі горіння та вибрав відповідну для подальшого розрахунку та модернізації роботи газового пальника котла-утилізатора.

Мій науковий керівник доцент, к. т. н. Ірина Олександрівна Михайлова допомагала та завжди відповідала на всі запитання, аналізувала мої ідеї, вказувала на помилки, уважно стежила за процесом написання роботи. Після закінчення 6 курсу я планую залишитися в науці, а далі видно буде».

«Тема моєї роботи «Проектування термоелектричного охолоджувача рідини», – розповідає Валерій. – На основі вивчення принципу дії термоелектричних елементів ми створили математичну модель, алгоритм і програму розрахунку термоелектричного охолоджувача і визначили його розрахункові параметри. За допомогою елементів Пельтьє можна охолоджувати рідину там, де важливі компактність, безшумність, точність та допустима невелика енергетична ефективність. Мій науковий керівник старший викладач Сергій Вікторович Юшко навчив мене шукати інформацію, активно брав участь у проектуванні, та з його допомогою я швидко розібрався в тематиці.

Мені завжди були цікаві такі наукові форуми, в яких намагався брати участь. І хоча у мене є досвід публічних виступів на конференціях, однак все повторюється, як уперше: хвилюєшся, готуєшся і відчуваєш спокій тільки після виступу. Мої плани на майбутнє – магістерська робота і вступ до аспірантури».

Вітаємо хлопців з перемогою та бажаємо їм подальших успіхів!

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет