Гуртожиток №2 знову попереду! З року в рік проводиться конкурс-огляд на кращу студентську домівку, і «двійка» задає високу планку, тримаючись у числі переможців. Минулого року цей гуртожиток також отримав пальму першості, так у чому ж секрет «двійки?» З цим запитанням ми звернулися до студентки кафедри електричних станцій, голови студентської ради гуртожитку Анни Гуреєвої (Е-М120б).
«Відповідь проста: ніякого секрету немає. Є велика дружна сім’я студентів, яка день у день працює над поліпшенням побуту та облаштуванням території. Є щоденна кропітка робота студентського самоврядування, працівників гуртожитку, незмінним завідувачем якого є Нанулі Павлівна Капанадзе, і керівництва науково-навчального інституту енергетики, електроніки та електромеханіки НТУ «ХПІ». Ми разом стежимо за станом будівлі і прилеглої території, роз’яснюємо студентам правила нашого гуртожитку, допомагаємо першокурсникам облаштуватися і розпочати самостійне доросле студентське життя, яскраве і розмаїте.
Студентська рада, як і колеги з інших гуртожитків, вирішує безліч проблем, крім тих, які повністю лягають на плечі технічних служб гуртожитку. Ми займаємося поселенням, слідкуємо за санітарним і протипожежним станом кімнат, поверхів і місць загального користування. Нам, членам студентської ради, доводиться докладати зусиль, щоб привчити студентів до охайності, порядності, жити пліч-о-пліч і миритися з особливостями сусідів. Ми регулярно перевіряємо стан кімнат і вчасно звертаємося до працівників у разі виникнення технічних проблем. З вирішенням останніх нам допомагає, в першу чергу, Нанулі Павлівна, а якщо відчуваємо, що не впораємося власними силами гуртожитку, завжди можемо заручитися підтримкою адміністрації університету та інституту. І я хочу подякувати усім: і студентам, і керівництву НТУ «ХПІ», і всім працівникам гуртожитку за підтримку і вашу невтомну працю, яка забезпечує затишок у нашому спільному домі.
Кожен мешканець «двійки» знає: студрада забезпечує зворотній зв’язок між студентами і керівництвом гуртожитку, інституту, університету, і цей зв’язок допомагає вирішувати студентські проблеми своєчасно!
Цього року ми були поставлені в нові умови і навчання, і проживання. Ми відмовилися від багатьох запланованих заходів, життя в гуртожитку стало значно тихішим, адже студенти роз’їхалися по домівках для онлайн навчання, і мені шкода, що пандемія стала на заваді реалізації наших планів, та у нас усе попереду!
Однак життя у гуртожитку не зупинилося, були деякі корективи через карантин, наприклад, обробка приміщень та місць загального користування що дві години. На вході у гуртожиток кожен студент має скористатися антисептиком для обробки рук, і ми забезпечуємо цю можливість.
Повертаючись до запитання, яке поставили напочатку, я з упевненістю скажу, що відрізняє наш гуртожиток від інших – спільність інтересів студентів і адміністрації, керівництва інституту, бажання невпинно працювати над собою, поліпшувати побут і умови проживання в гуртожитку. Разом ми зможемо все!»