О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

У Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ»


[Олександр Срібний, офіцер відділення морально-психологічного забезпечення, лейтенант]
#10 от 13.10.2020

Вітаємо зі святом захисників України!

Присягнули на вірність українському народові

12 вересня напередодні Дня танкістів, яке щорічно відзначається в Україні у другу неділю вересня, курсанти першого курсу урочисто склали Військову присягу на вірність українському народові. Дуже символічно, що саме напередодні професійного свята нещодавні школярі розпочали свою військову кар’єру.

Починати навчання молодому поповненню, на жаль, доводиться в умовах всесвітньої пандемії COVID-19. Зважаючи на діючі в країні карантинні обмеження, курсанти присягнули на вірність українському народові з дотриманням санітарних вимог та обмеженою кількістю учасників. Урочисті заходи розпочалися з покладання квітів до пам’ятника легендарному танку Т-34 – символу мужності й героїзму воїнів-танкістів – і до пам’ятників випускникам навчального закладу, Героям України капітану Сергію Колодію та капітану Олександру Лавренку.

Цього року в стінах славетного навчального закладу розпочали навчання більше ста курсантів-першокурсників, серед яких шестеро курсантів – продовжувачів військової династії.

Під час урочистостей курсантів-першокурсників та весь особовий склад інституту привітали Почесний ректор НТУ «ХПІ», професор Леонід Товажнянський і присутні почесні гості, які побажали курсантам здобувати знання, навчатися переборювати труднощі і бути гідними представниками Збройних Сил України. Начальник інституту полковник Олександр Серпухов привітав першокурсників зі знаковою подією в їхньому житті.

Зустріч із волонтерами

До інституту 22 вересня завітали представники Міжнародного Альянсу «Мирослава» на чолі із засновницею та президентом Тетяною Глорі. Вона презентувала колективу інституту освячені у Меджугор’ї* обереги для захисників України. Під час візиту волонтерська делегація ознайомилася з історією військового навчального закладу у Музеї бойових традицій та відвідала храм Святого Мученика Іоанна воїна.

Представники Міжнародного Альянсу «Мирослава» залишились у захваті від проведеної зустрічі. Заступник начальника інституту з морально-психологічного забезпечення полковник Олександр Сінько на згадку про візит подарував гостям сувеніри з логотипами славетного навчального закладу.

*Невеличке хорватське селище в Боснії, яке на початку 80-х років стало місцем об’явлення Пресвятої Богородиці.

Водіння бойових машин – крок до вдосконалення професійної майстерності

На навчально-тренувальному комплексі смт. Подворки з курсантами четвертого курсу факультету озброєння і військової техніки 24 вересня проводилося практичне заняття з водіння бойових машин. Головною метою курсу водіння є навчання підрозділів, екіпажів, механіків-водіїв умінню повністю використовувати високі бойові та технічні можливості машин під час вирішення завдань у сучасному бою.

Після опанування теоретичної частини та виконання вправ на тренажерах відбулося практичне заняття, спрямоване на формування у військовослужбовців впевнених навичок керування танком із подоланням природних та штучних перешкод у різних умовах тактичної обстановки та дотримання експлуатаційних характеристик техніки у ході переміщення.

Кращі в багатоборстві

19–20 вересня у спортивному комплексі комунального закладу «Школа вищої спортивної майстерності» проводився чемпіонат Харківської області з військово-спортивного багатоборства в розділі «Бойове двоборство». Серед багатьох команд участь у чемпіонаті також взяла збірна Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ». В запеклій боротьбі курсанти інституту посіли призові місця та були нагороджені кубками, медалями і грамотами.

Перші місця у вагових категоріях 80–85 і 85–95 кг здобули старший солдат Богдан Сайко та солдат Владислав Черкаський. Треті місця у своїх вагових категоріях посіли молодший сержант Петро Шевчук, солдати Андрій Маєр, Андрій Тюков, Дмитро Марченко та Захар Дудкін.

Важливий крок на шляху наближення української армії до стандартів НАТО

В інституті розпочався другий семестр курсів вивчення англійської мови, який триватиме до грудня 2020 року. По закінченню курсів офіцери та сержанти складуть тести СМР та ALCPT (American Language Course Placement Test) й отримають відповідні сертифікати.

Враховуючи тривалий період між семестрами у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19 та введенням в Україні карантину керівництвом інституту були переглянуті навчальні плани та прийняте рішення щодо прискореного повторення слухачами навчальної програми за перший семестр впродовж перших двох тижнів навчання.

Усі заняття проходять із суворим дотриманням карантинних заходів щодо протидії та поширенню коронавірусної інфекції.

Олександр Срібний, офіцер відділення морально-психологічного забезпечення, лейтенант.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет