О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Олена Блошенко: «Моя школа – ХПІ»


[Ігор Гаєвий]
#10 от 13.10.2020

Цю вродливу, доброзичливу, завжди у гарній фізичній формі жінку можна зустріти і на кафедрі фізвиховання, і у басейні спорткомплексу, і на засіданнях профкому співробітників нашого університету. Вона, як той метеор, встигає провести заняття зі студентами, тренування плавців, організувати цікаві і захоплюючі спортивні свята і ще багато іншого. Йдеться про доцента кафедри фізвиховання ХПІ, кандидата в майстри спорту СРСР з плавання, майстра спорту України з водного поло, суддю національної категорії Олену Іванівну Блошенко, яка працює на рідній кафедрі вже майже 30 років.

Впевнений, якщо запропонувати багатьом колишнім та нинішнім студентам і спортсменам, яких навчала героїня цієї публікації, сказати про неї кілька слів, були б тільки позитивні відгуки! Я і сам дуже вдячний Олені Іванівні за її професіоналізм та вміння знайти підхід до кожної людини. Моя донька назавжди запам’ятає свої «перші кроки» у басейні ХПІ, які їй допомагала робити тренер О. І. Блошенко. А скільки ще таких хлопців та дівчат пройшли «через руки» цієї талановитої жінки? Сотні, тисячі!

Олена Іванівна, до речі, автор багатьох статей газети «Політехнік», з повагою ставиться до своїх численних вихованців, щиро любить рідний університет, де пройшли і її студентські роки. Інженер-електрик за фахом, вона деякий час працювала у «ВНДІЕлектроапарат» інженером та науковим співробітником. Мала раціоналізаторські розробки, брала участь у наукових розробках відділу, конференціях.

Насиченим та результативним було і спортивне життя Олени Блошенко, яка з відзнакою закінчила ще й і Харківський державний інститут фізичної культури. З вдячністю згадує вона своїх тренерів: майстра спорту СРСР Віктора Ісакова, Заслужених тренерів України Віктора Степановича Кухаренка та Ніну Федорівну Кожух (плавання), Ростислава Юрійовича Жданова (водне поло). Ще студенткою Олена Блошенко ставала переможцем і призером безлічі змагань, була визнана найкращою спортсменкою ЕМБ факультету ХПІ. Серед її досягнень також – перемоги в чемпіонаті УРСР у складі команди «Політехнік» вищої ліги СРСР з водного поло, у складі команди «Харків’янка» – в чемпіонаті України, у багатьох змаганнях не лише з плавання, а й з легкої атлетики, лижних гонок та ін.

Свого часу Олена Іванівна Блошенко була куратором групи першого набору на спеціальність «Фізична культура і спорт», протягом 20 років брала активну участь в організації відкриття Спартакіади ХПІ. Зараз вона веде заняття з дисциплін «Фізичне виховання» (загальні групи, група спортивного вдосконалення), «Педагогіка вищої школи», «Теорія та методика навчання базовим видам фізкультурно-спортивної діяльності», дисципліна за вибором. Є керівником випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів та спеціалістів, виконує обов’язки голови навчальної секції «Плавання». Доцент О. І. Блошенко – автор 3-х навчально-методичних посібників, понад 40 наукових статей, тезових матеріалів і методичних рекомендацій за фахом. Олена Іванівна вже багато років є головним суддею та членом суддівської бригади на міжнародних та всеукраїнських турнірах з плавання та водного поло, наприклад, чемпіонату України, Універсіад України, обласних змагань «Спорт протягом життя», «Здоров’я» та ін.

Знають цю жінку в університеті і як активного профспілкового лідера. Вона очолює профбюро кафедри фізвиховання та відділу експлуатації спортивних споруд (ВЕСС), спортивно-масову комісію профкому співробітників НТУ «ХПІ». Олена Іванівна є одним з організаторів проведення новорічних свят для дітей співробітників та викладачів, концертів до Дня 8 Березня, урочистих заходів до Дня Перемоги, поїздок місцями України, святкування 60-річчя кафедри фізичного виховання, ювілеїв випускаючої спеціальності та багатьох інших заходів. Олена Іванівна Блошенко була відзначена почесними грамотами центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України, значком «Профспілковий лідер», грамотами університету, подяками за сумлінну працю, підготовку студентських команд до змагань різного рівня.

Героїня цієї публікації впевнена, що цих всіх здобутків не було б без всебічної підтримки її батьків – батька Івана Яковича та мами Лариси Севастьянівни – випускників Харківського політехнічного інституту. Зазначимо, що І. Я. Блошенко – кандидат технічних наук, член-кореспондент Транспортної академії України, майже 60 років працював на заводі «Електроважмаш» інженером-конструктором, а потім начальником відділу, 20 років плідно співпрацював з кафедрою «Електричні машини» ХПІ, має понад 50 науково-технічних робіт, брав участь у семінарах, конференціях та міжнародних симпозіумах, викладав у ХНУЗТ, а Л. С. Блошенко 60 років віддала праці провідним інженером-конструктором на Харківському авіаційному заводі. «Саме від батьків я успадкувала такі якості, як доброзичливість, ініціативність, повага до близьких та рідних, передалась від них і любов до рідного Політеху, його традицій, – відзначає Олена Іванівна. – За такими принципами я виховувала свого сина Олега, який теж закінчив з відзнакою ХПІ, спеціальність «Фізична культура і спорт», і зараз працює за фахом. Отже, впевнена, що наш Політех – це не тільки храм освіти і науки, а й справжня школа, де загартовується характер!».

Розмовляв Ігор Гаєвий.

На знімку: Олена Іванівна з сином Олегом.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет