|
Особовий склад Військового інституту танкових військ взяв участь в освітньому проекті «Ніч науки» в НТУ «ХПІ». Представники науково-дослідних лабораторій навчального закладу та його факультетів продемонстрували гостям свої наукові розробки та винаходи за основними напрямками діяльності інституту: 3D-тури та інтерактивні навчальні посібники з вивчення зразків озброєння та військової техніки, які активно впроваджуються під час проведення усіх видів навчальних занять із курсантами, а також власну систему дистанційного розмінування місцевості.
Політех презентував цілу серію захопливих науково-популярних заходів для дітей і дорослих: майстер-класи, демонстрації на інтерактивному майданчику, пізнавальні лекції «Science is FUN», шоу-проект «Де народжуються блискавки» у високовольтній залі університету, а також різноманітні екскурсії матеріально-технічною базою НТУ «ХПІ».
Паралелі минулого та сьогодення
Цікавою для першокурсників була зустріч із методистом навчального відділу факультету озброєння та військової техніки, кандидатом технічних наук Юрієм Кістерним. Із 1958 року він працював у Харківському конструкторському бюро машинобудування разом із головним конструктором танку Т-64 Олександром Олександровичем Морозовим. Юрій Кістерний брав участь у розробці ходової частини основного бойового танка Т-64, який стоїть на озброєнні Збройних Сил України. Дуже символічно, що курсанти, які в майбутньому опанують професію заступників командирів рот з озброєння, сьогодні мають можливість поспілкуватися з людиною, яка стояла біля самих витоків створення основного бойового танка нашої Батьківщини.
Юрій Іванович поділився з першокурсниками своїми знаннями та набутим досвідом щодо технічної частини танку Т-64 і його модифікацій, розповів про переваги машини та наголосив, що завжди буде радий надати кожному методичну допомогу у разі виникнення будь-яких питань щодо відновлення чи обслуговування основного бойового танка.
Митрополит Епіфаній відвідав інститут
Військовий інститут танкових військ 7 жовтня з архіпастирським візитом відвідав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
У храмі Святого Мученика Іоанна Воїна Його Блаженство відслужив молебень за мир в Україні та благословив особовий склад інституту. Більш як п’ятдесят відсотків військовослужбовців навчального закладу брали участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил на сході нашої Батьківщини, і саме завдяки таким воїнам-захисникам до України прийде мир!
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній нагородив за заслуги перед Помісною Православною Церквою та побожним народом начальника інституту полковника Олександра Серпухова орденом Архістратига Михаїла ІІ ступеня.
Майбутніх офіцерів навчали водінню танка «по-підводному»
Курсанти 4 курсу факультету озброєння і військової техніки в ході практичного заняття відпрацювали водіння танка Т-64 БВ на суші «по-підводному» з закритим приладом спостереження механіка-водія по гіронапівкомпасу вдень. Майбутні офіцери також пройшли легководолазну підготовку до здійснення переходу членів екіпажу з відділення управління в бойове та навпаки, а також навчалися діяти в ізолюючих протигазах у ході саморятування.
Наполегливість четвертокурсників позитивно сприяла засвоєнню навчального матеріалу та дала змогу викладачам високо оцінити рівень підготовки майбутніх офіцерів.
Практика з експлуатації та бойової роботи
Цю практику проходять курсанти 5 курсу факультету радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки. На одній із ділянок місцевості навчально-тренувального комплексу вони відпрацьовували порядок розгортання дегазаційного пункту. Тут враховувалися розміри площі, достатньої для розташування окремих робочих майданчиків та розміщення машин і обладнання. Курсанти проводили дегазацію і дезінфекцію зараженого майна за допомогою автодегазаційної станції АГВ-3У та бучильної установки БУ-4М-66.
Така польова практика покращує професійні знання майбутніх фахівців військ РХБ захисту та навчає їх приймати виважені й вірні рішення, від яких буде залежати успіх виконання поставленого завдання.
Змагання з Лазертагу
|
За ініціативи Харківської облдержадміністрації у рамках реалізації проекту «Через рівність та порозуміння до захисту і безпеки» 24 вересня в інституті на майданчику бойової армійської системи «БАрС» відбулися змагання з Лазертагу серед збірних команд закладів вищої освіти сектору безпеки та оборони Харківського регіону.
Даний захід проводиться вже другий рік поспіль для забезпечення гендерної рівності у військовій сфері. Вперше за часів незалежності України до інституту на навчання вступили дівчата, тому саме цього року наша збірна команда змогла взяти участь у цих змаганнях.
У турнірі взяли участь чотири команди: Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, Харківського національного університету внутрішніх справ, Національної академії Національної гвардії України та Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «ХПІ».
Збірна команда нашого інституту продемонструвала злагодженість колективних дій, що дозволило їй посісти почесне друге місце.
Сезонне обслуговування техніки
1 жовтня розпочалося переведення озброєння та військової техніки на осінньо-зимовий період експлуатації. Сезонне обслуговування включає в себе виконання робіт чергового технічного обслуговування і додаткових робіт, що спрямовані на збільшення ресурсу служби техніки до чергового ремонту. Впродовж місяця, коли триватимуть регламентні роботи, військовослужбовці виконають необхідний перелік робіт, передбачених інструкціями з експлуатації.
Найголовнішою та обов’язковою вимогою під час виконання завдань сезонного обслуговування є збереження життя та здоров’я військовослужбовців і дотримання ними заходів безпеки.