У Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ»

[Олександр Срібний]
#15-16 от 20.09.2019

Літо в інституті було щедрим на знаменні події. Це і випуск молодих лейтенантів, що відбувся 22 червня, і присяга на вірність народові України, яку 20 липня склали близько 700 офіцерів запасу, і атестація курсантів-магістрів, яку приймав начальник служби РХБ захисту та екологічної безпеки відділу оперативного (бойового) забезпечення військ штабу Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Дмитро Сулейманов, та ін. Також влітку була приділена належна увага й навчанню.

Первинна військово-професійна підготовка із курсантами першого курсу набору 2019 року проводилася протягом трьох тижнів на навчальному полігоні смт Подвірки. Це школа курсантського гарту та витримки, а значить необхідної своєрідної перевірки для молодого поповнення. Цей час став першим іспитом для курсантів-першокурсників: вони загартовували свій характер, зміцнювали віру в себе, вдосконалювали вольові якості, вчилися жити за встановленим розпорядком дня та вивчали військові дисципліни. Цього року поміж хлопців-курсантів вперше загартовувались і дівчата, які також мріють стати офіцерами.

Щодня першокурсники отримували знання та формували навички з тактики, вогневої, інженерної підготовки, тактичної медицини, зв’язку та інших дисциплін.

У червні з особовим складом було проведено інструкторсько-методичне заняття з вивчення та дотримання заходів безпеки під час виконання обов’язків військової служби, в позаслужбовий час, під час знаходження на воді та надання першої медичної допомоги. Учасники заходу змогли наочно переконатися у важливості дотримання вимог безпеки задля збереження особистого життя і здоров’я, а також запобігання причин, передумов загибелі і травматизму військовослужбовців та працівників Збройних Сил України.

29 серпня у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни, на території інституту у храмі Святого Мученика Іоанна Воїна єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан провів Панахиду. Співслужителем Панахиди виступив військовий священик (капелан) інституту отець Олександр.

У День Державного Прапора України курсанти-першокурсники присягнули на вірність українському народові. Ця урочиста подія відбулася 23 серпня. Дуже символічно, що саме у цей день нещодавні школярі розпочали свою військову кар’єру.

Цього року розпочали навчання майже сто курсантів, серед яких п’ятеро – продовжувачі військової династії. Вперше за часів незалежності України серед курсантів є дівчата. Першокурсників та весь особовий склад навчального закладу привітали ректор НТУ «ХПІ» професор Є. І. Сокол, начальник інституту полковник Олександр Серпухов і почесні гості. Творчий колектив 9-го гарнізонного будинку офіцерів виконав пісню «Як у нас на Україні». Єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан благословив та освятив першокурсників на добру ратну службу та успішне навчання.

2 вересня в інституті відзначили День знань. Курсантів і особовий склад привітав начальник штабу – перший заступник начальника логістики Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Юрій Гудєєв. Зі святом усіх присутніх поздоровив командир навчальної групи сержант Ігор Веретенніков із авторською композицією «Вперед за Україну». Генерал-майор Юрій Гудєєв провів лекцію «Сучасний стан, завдання та перспективи розвитку Сухопутних військ Збройних Сил України», в ході якої він визначив завдання на новий навчальний рік та відповів на питання.

7 вересня особовий склад інституту відзначив День танкістів. У святі взяли участь заступник голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун; ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол; Герой України, д. т. н., генерал-лейтенант Михайло Борисюк; начальник штабу – перший заступник командувача ОК «Захід» генерал-майор Олег Мікац, керівники навчальних закладів, командири військових частин і ветерани навчального закладу.

Відвага, професіоналізм та героїчна мужність українських танкістів допомогли сформувати потужний оборонний моноліт, якими зараз є наші Збройні Сили України. Праця танкіста − важка й небезпечна місія, адже саме танкістам доводиться бути там, де найгарячіше − там, де в бою вирішується доля України. Воїни-танкісти − кращі сини своєї країни. Це − наш авангард, наш найважчий броньовий кулак, здатний влучно, вчасно і боляче вдарити по ворогу.

Урочисті заходи з нагоди Дня танкістів традиційно розпочалися з покладання квітів до пам’ятника легендарному танку Т-34 – символу мужності та героїзму воїнів-танкістів. Кращим військовослужбовцям навчального закладу та працівникам ЗСУ було вручено відомчі нагороди, подяки, Почесні грамоти. На святі виступили музичні і художні колективи Харкова та інституту. Відбулася також демонстрація елементів бойової армійської системи «БАрС», а також дії тактичної групи в бою з урахуванням досвіду АТО (ООС).

Вітаємо наших славних танкістів і танкобудівників та бажаємо їм міцного здоров’я, непробивної броні, бездоганної роботи усіх вузлів і агрегатів, стійкості духу та впевненості в нашій неминучій перемозі!

Олександр Срібний, офіцер відділення морально-психологічного забезпечення, молодший лейтенант

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет