Вчений, краєзнавець, поет

#15-16 от 20.09.2019

Це ім’я добре знайоме не лише політехнікам. Михайло Красіков? Хтось відповість: «Професор кафедри українознавства». Далі будуть відповіді: «етнограф, директор музею «Слобожанські скарби», «директор Харківського відділення Українського етнологічного центру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України», «та це ж він заснував товариство друзів Серебрякової і галерею «ART KhPI», «член Національної спілки письменників України та Національної спілки художників України», вчений, педагог, фольклорист, краєзнавець, поет...

Випускник філологічного факультету Харківського державного університету ім. М. Горького пройшов довгий, тернистий шлях від вчителя російської мови і літератури до професора кафедри українознавства, культурології та історії науки НТУ «ХПІ». Майже 30 років його життя пов’язане з нашим університетом, де від починав асистентом кафедри.

Михайла Красікова знають, як фахівця з фольклористики, етнології, літературознавства, культурології, музеєзнавства, мистецтвознавства, краєзнавства, учасника конференцій і конгресів. З-під його пера вийшли 50 книг та безліч наукових і науково-методичних праць. За його ініціативи у 1995 р. на кафедрі створено музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича, де відвідувачі можуть познайомитися з побутом українців. Він – організатор конкурсів та фестивалів, серед яких широкого розголосу набули «Харківські дворики», «Кульчицький-фест», «Культурні герої» та інші. Михайло Красіков завжди знаходить час, аби поспілкуватися з молоддю, поділитися своїми знаннями і досвідом, провести екскурсію по Харківщині, Полтавщині, Сумщині, Дніпропетровщині, Донеччині. З його подачі у ЗМІ часто підіймаються гострі питання про збереження культурних пам’яток.

У 2008 р. Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка видала книгу «Михайло Красіков – вчений, краєзнавець, поет: біобібліографічний покажчик». Біографічні статті про М. М. Красікова вміщені у виданнях: «Енциклопедія сучасної України», «Кто есть кто: всемирное издание», «Русская литература сегодня: Зарубежье» С. Чупринина, «Літературна Харківщина. Довідник», «Українська фольклористична енциклопедія» та ін.

Вітаємо Михайла Красікова з 60-річчям та бажаємо здоров’я, плідної праці, творчої наснаги та успіхів!

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет