|
Аліна Твердохлєбова та Клим Ямковий (КН-53амн) – відмінники навчання. Отримавши почесні звання магістрів з прикладної математики, вони шкодують лише про одне – що час спливає так швидко, і що студентські роки, на жаль, не повторити!
«Я на відмінно захистила магістерську роботу «Структурний аналіз та прогнозування багатовимірних часових рядів», яку виконувала під керівництвом доцента С. Є. Гардера, – розповідає Аліна Твердохлєбова. – Я дуже вдячна Сергію Євгеновичу за корисні поради, рекомендації та консультації. Тема, працювати над якою він мені рекомендував, тісно пов’язана з бакалаврською роботою, стала її продовженням.
Після школи я обрала Харківський політех. Нашою кафедрою «Комп’ютерна математика та аналіз даних» керує лауреат Державної премії України, д. т. н., професор Леонід Михайлович Любчик. Навчатись у нас дуже цікаво, викладачі роблять все можливе для того, щоб зацікавити студентів, озброїти якомога більшим обсягом знань. У нас часто проводяться зустрічі студентів з роботодавцями – представниками IT-компаній. Це допомагає студентам працевлаштуватися. Я, наприклад, вже працюю за фахом, займаюся розробкою і підтримкою баз даних організації!
До речі, в НТУ «ХПІ» я отримала також другу вищу освіту за спеціальністю «Управління підприємницькою діяльністю», навчалася заочно.
Впродовж років студентства я була старостою групи, яка складалася з самих лише хлопців! З ними мені було завжди легко спілкуватися! А взагалі студенти нашої кафедри всі розумні і веселі!!!»
|
«Я теж, як і Аліна, ще у школі мав на меті вступити до НТУ «ХПІ»! – продовжує Клим Ямковий. – Вчився добре, навіть отримав срібну медаль. Приїхавши з Донецької області, оселився у гуртожитку «Гігант», і… студентські роки почалися!
Група в нас підібралася дуже сильна, тому мотивація навчатися якомога краще з’явилася з перших днів! Іноді це було складно, але завжди цікаво, бо в нас прекрасні викладачі! Мені вистачало часу і на вивчення спеціальних предметів, і на читання улюбленої літератури, і на заняття спортом. Я займався плаванням, був членом збірної ХПІ, неодноразово брав участь у змаганнях між харківськими вишами.
Під керівництвом завідувача кафедри «Комп’ютерна математика та аналіз даних» професора Леоніда Михайловича Любчика я виконав магістерську роботу «Експертно-статистичне оцінювання інтегральних індикаторів методами машинного навчання» і захистив її. Хочу сказати майбутнім першокурсникам, що університет дійсно дає прекрасні знання, треба тільки накопичувати їх, працювати, бажати все зрозуміти… «Непотрібних» знань не буває!
Зараз я вже працюю у фірмі за спеціальністю, до моїх обов’язків входить аналіз даних. Всім випускникам бажаю успіхів, а студентам – не гаяти часу марно, набиратися знань, цінувати прекрасні університетські роки!»