|
18 травня в Україні відзначається професійне свято – День науки. Сьогодні українська наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій праці наших вчених має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Відомо, що високий професіоналізм українських вчених належно цінується у всьому світі, і владі належить докласти максимум зусиль для його реалізації.
До свята науковців в нашому університеті приурочена Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я. MicroCAD–2019». У цьому році вона проводиться в 27-й раз. Вчені нашого та Мішкольцського (Угорщина) університетів в 1993 році започаткували цей науковий форум. І з того часу він проводиться щорічно на базі Мішкольцського технічного університету і Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Науковий форум, який люблять і поважають, і в якому бажають взяти участь як маститі, так і молоді вчені: аспіранти, магістри, студенти з усіх країн світу.
Багаторічна дружба і співробітництво вчених НТУ «ХПІ» і Мішкольцського університету, як показали минулі конференції MicroCAD – Харків, одержали в них новий вектор розвитку, об’єднавши зусилля вчених багатьох навчальних і наукових центрів України, інших країн навколо глобальних проблем розвитку людської цивілізації. Сьогодні серед організаторів конференції поряд із співзасновниками – НТУ «ХПІ» і Мішкольцським університетом – вищі навчальні заклади Німеччини, Румунії, Польщі, Болгарії, Угорщини.
Ми запросили виступити співкерівниками сьогоднішнього ХХVIІ наукового форуму Торма Андроша – ректора Мішкольцського університету, Стракеляна Йенса – ректора Магдебурзького університету ім. Отто фон Геріке, Шмідта Яна – ректора Варшавської політехніки, Герджикова Анастаса – ректора Софійського університету «Св. Клімент Охридський», Лодиговські Томаша – ректора Познанської політехніки, Раду Сорина Михая – ректора Петрошанського університету.
Досвід конференцій MicroCAD – Харків, що останніми роками збирають понад 1000 учасників, вражає. Заявки на участь у роботі Пленарного засідання і 26 секцій XХVIІ Міжнародної науково-практичної конференції «MicroCAD–2019» подали понад 2200 науковців, освітян, фахівців.
Учасники форуму представляють 15 регіонів України та 12 країн близького і далекого зарубіжжя: Угорщину, Німеччину, Болгарію, Румунію, Польщу, Грецію, Сербію, Казахстан, Туркменістан, Грузію, Францію, Азербайджан.
На Пленарному засіданні 15 травня виявили бажання виступити з доповідями наші друзі і колеги з зарубіжних ЗВО та наукових установ: Бадурі Тцунашвілі, доктор Грузинського технічного університету; доктор Роланд Сіладьі, доктор Томас Бако та Сабол Наджи, заступник декана з міжнародних відносин Мішкольцського університету; П’єр Вейкфорд, консультант Консалтингової фірми (Франція); Хавар Мамедов, ректор та Манафеддін Намазов, проректор із міжнародних зв’язків Бакинського інженерного університету; Цезарі Сендеровські, професор Вармінсько-Мазурського Університету (Польща); Кристина Геринг, координатор програми Erasmus+ (Німеччина).
Обговорення доповідей учасників конференції винесені на засідання 26 секцій наукового форуму.
Програма конференції, тези доповідей, сертифікати учасникам видані своєчасно і роздані доповідачам під час реєстрації та роботи секцій.
Шановні колеги! Щиро вітаю вас із Днем науки! День науки – свято людей творчої праці, діяльність яких є символом духовної свободи та розвитку особистості. Ми пишаємося українськими вченими і робимо все, щоб підтримувати зв’язок поколінь і спадкоємність наукових традицій.
У сучасному світі інтелектуальний ресурс виступає головним рушієм розвитку суспільства. Сьогодні Україна має достатній потенціал для прискореного розвитку діяльності за пріоритетними науковими напрямами, серед яких фундаментальна наука, енергозбереження, раціональне природокористування, профілактика і лікування найпоширеніших захворювань, інформаційні та комунікаційні технології, нові речовини і матеріали. Треба створювати правові, економічні і організаційні умови для активізації розвитку дослідницької діяльності у вищих навчальних закладах, забезпечення оновлення матеріально-технічної бази, стимулювання розвитку провідних наукових шкіл і закріплення молодих талановитих кадрів у науці, підвищення соціального статусу науковців. Тільки спираючись на розвинену науку, можна побудувати динамічну конкурентоспроможну економіку, здатну забезпечувати сталий розвиток та соціальну єдність суспільства.
Бажаю кожному з вас міцного здоров’я, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги, професійної інтуїції і росту, нових відкриттів у славу Науки та України!