|
Ми, викладачі кафедри «Промислова і біомедична електроніка», не уявляємо якісної підготовки фахівців без тісної співпраці з підприємствами відповідної галузі. Міцні наукові, виробничі та навчальні зв’язки кафедра має, наприклад, з НВО «Вертикаль», що спеціалізується в галузі промислової електроніки. Черговою подією наших постійних контактів, а також Днів кар’єри, що їх проводить у березні – квітні наш університет, стала виробнича екскурсія студентів до цього підприємства, що відбулася 28 березня.
«Вертикаль» є підприємством повного циклу – від розробки до випуску кінцевого продукту. Компанія займає міцні позиції на ринку електротехнічного обладнання, має репутацію відповідального і надійного партнера, серйозного виробника високоякісного економічного обладнання для різних галузей промисловості: нафто- та гірничовидобувної, хімічної, ЖКГ. Тут створюють сучасні високоефективні електроприводи, засоби плавного пуску, станції управління центробіжними насосами для видобутку нафти та ін. Все обладнання, що тут створюється і виробляється в Харкові, призначене для вирішення складних технологічних завдань.
Тож нашим студентам було надзвичайно цікаво побачити процес створення справжнього робота, побувати в цехах, що спеціалізуються на монтажі силових перетворювачів та заглиблюваних асинхронних двигунів, та ін. Працівники підприємства показали майбутнім інженерам, яким чином проводиться монтаж, програмування та тестування нового обладнання та ін.
У той день, на завершення екскурсії, спеціалісти запропонували студентам старших курсів пройти стажування з таких, наприклад, спеціальностей, як інженер-конструктор, інженер-програміст, інженер з електроніки. Така практика існує вже не один рік, маркетинговий відділ підприємства щоліта організовує стажування 30–40 студентів різних кафедр. Протягом 2 місяців вони вирішують конкретні виробничі завдання, дехто з них уже після 4–5 курсу, як, наприклад, Роман Сушенко, починає працювати на «Вертикалі». Тут кращі студенти, сьогодні це Вадим Плотніков та Олексій Шевченко, проходять переддипломну практику, керують підготовкою їх дипломних проектів фахівці підприємства. А 3–5 випускників кафедри «Промислова і біомедична електроніка» щороку стають працівниками НВО, таким чином з часу заснування (2000 р.) підприємство значною мірою «укомплектоване» політехніками.
Зустріч у День кар’єри 28 березня – ще один крок до зміцнення контактів і підвищення якості підготовки фахівців.
І студенти, і колектив кафедри висловлюють щиру подяку працівникам НВО «Вертикаль» за приділений час на проведення екскурсії та увагу!