|
Вже два роки п’ятеро кращих студентів-хіміків 4–6 курсів кафедри технології жирів та продуктів бродіння нашого університету отримують іменні стипендії від ТОВ «Васищевський завод рослинних олій». Відповідний договір про співробітництво між заводом і ХПІ був підписаний у 2017 році.
Це потужне підприємство виробляє високоякісну продукцію – соняшникову олію та шрот, гранули (пелети) з лушпиння соняшника. Одним з пріоритетів його діяльності є підтримка обдарованих студентів, стимулювання їх творчих ініціатив, заохочення до наукових досліджень. Таким чином керівництво заводу відбирає майбутніх талановитих інженерів, запрошуючи їх до себе на стажування з перспективою подальшого працевлаштування.
Зараз іменну стипендію отримують Катерина Гуцул, Олексій Мочалов (ХТ-45а(О), Вікторія Акимченко, Тетяна Будьонна та Єлизавета Торпан (2.ХТ301п.8). Всі вони навчаються на «відмінно» та успішно займаються науково-дослідною роботою.
Катерина Гуцул приїхала до Харкова із Донецька, з ХПІ познайомилася у соціальній мережі, де прочитала про нього багато схвальних відгуків. Зараз вже практично реалізувалася її мрія стати висококваліфікованим технологом.
«Останні 2,5 роки я вчуся тільки на «відмінно», – розповідає дівчина. – Два роки була у складі студради гуртожитку №11, де виконувала обов’язки старости поверху, виступала з доповідями на конференціях в ХПІ з гуманітарних дисциплін. Одна з них була присвячена впливу моди на наших політиків і навпаки. Мене цікавило, наприклад, як стиль одягу Президентів України відображався на їх діяльності і на сприйнятті наших лідерів народом. В іншій я розповіла про один з напрямків народної творчості України – ікони, вишиті бісером».
Свою наукову роботу бакалавра, яка присвячена покращенню стадії гідратації соняшникової олії, Катя виконує під керівництвом доцента Анастасії Олександрівни Демидової. «Мені приємно, що стипендію ТОВ «Васищевський завод рослинних олій» присудили саме мені! – продовжує наша співрозмовниця. – Я довго буду пам’ятати свою першу місячну практику на цьому підприємстві. Адже нам провели дуже цікаву екскурсію, ознайомили з сучасним обладнанням, вчили робити спеціальні аналізи. Керівник практики старший технолог підприємства, випускниця Харківського політеху Олена Володимирівна Бадула розповіла нам про всі тонкощі нашої майбутньої професії, про доброзичливу атмосферу у колективі. Зараз я проходжу там тритижневу переддипломну практику і сподіваюся після закінчення ХПІ там працювати».
За роки навчання Олексій Мочалов брав участь у 2 турі Всеукраїнської студентської олімпіади з водопостачання, у 2 турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з харчових технологій, організованому «Благодійним фондом Бориса Колесникова», а у цьому році – у Школі пивоварів, організованій харківською мережею шоу-ресторанів «Альтбір», та в рекрутмент-проекті «Академія пивоварів» компанії AB InBev Efes, який створено на базі пивзаводу «Рогань» у Харкові. Тут Олексій завоював приз «Глядацьких симпатій», що дозволить хлопцю у майбутньому працевлаштуватися на підприємство. У квітні він брав участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з харчових технологій, посів перше місце у номінації «Краще виконання творчого завдання». Олексій Мочалов разом з Богданом Яценком (ХТ-46а(О)) та Марією Пахнутовою (ХТ-46б(О)) зайняли 3 місце за загальним командним заліком серед 20 вищих навчальних закладів. У травні Олексій планує поїхати до Одеси на олімпіаду з водопостачання.
У своїй бакалаврській роботі під керівництвом доцента А. О. Демидової Олексій Мочалов працює над покращенням соняшникового шроту з метою його використання як повноцінної кормової добавки. «Ми збільшили кількість білка та зменшили кількість клітковини, яка не засвоюється організмом, – говорить майбутній інженер-хімік. – Проведена основна частина експерименту і, сподіваюсь, що він завершиться успішно!».
«Я магістрант кафедри, – розповідає Єлизавета Торпан, – з першого курсу навчаюся відмінно. Моя бакалаврська робота була присвячена розробці нових рецептур майонезних соусів. Я виконала її під керівництвом д. т. н., професора Павла Олександровича Некрасова. А зараз ми працюємо над магістерською роботою на тему «Ферментативна переетерифікація», яку я буду захищати у грудні.
Моя спеціальність «Технологія жирів, жирозамінників та ефірних масел». Виробничу практику я проходила на ТОВ «Васищевський завод рослинних олій», де мені дуже сподобалося. Саме це виробництво підтримало мене та моїх друзів іменною стипендією, що дуже приємно та стимулює до нових успіхів! Тетяна Будьонна та Вікторія Акимченко теж отримують таку іменну стипендію. Дівчата відмінниці, захоплені науковою роботою. Практику вони проходили на Харківській кондитерській фабриці «Бісквіт-шоколад».
Кафедра стала для всіх нас другою домівкою, ми завжди проводили тут багато часу. Хочеться подякувати всім нашим викладачам, які діляться з нами не тільки своїми знаннями, а й життєвим досвідом. Я теж відчуваю в собі здібності до роботи викладачем, мені хотілося б займатися наукою. Але поряд з цим дуже хочеться працювати на виробництві, розвиватися. Тому, можливо, буду працювати на цьому заводі».