Наша «сімка» – це затишок, дружба та здоровий спосіб життя

[Поліна Ніколенко]
#8-9 от 22.04.2019

У конкурсі студентських гуртожитків, який кожного року проводиться у нашому університеті, гуртожиток №7 посів почесне 2 місце. До редакції «Політехніка» завітали голова житлово-побутової комісії студентської профспілки НТУ «ХПІ», голова житлово-побутової комісії гуртожитку №14, третьокурсниця Віталія Швайдак (БЕМ-76б) та Владислав Ганзюк (МІТ-27у) – голова профспілки студентів інституту МІТ нашого університету, голова спортивно-оздоровчої комісії профспілки студентів та командир групи громадського порядку гуртожитку №7.

«Я приїхала вчитися в Харківський політех з міста Стрий Львівської області, – каже Віталія. – З упевненістю можу сказати, що бути студентом – це величезне щастя, а бути ще й активним і діяльним, не тільки ходити на заняття, а й працювати для себе та інших – ще краще! Це не тільки дуже цікаво, а й дає нам можливість придбати найцінніший життєвий досвід, реалізувати свої організаторські таланти, знайти друзів на все життя!..»

І Віта права: небайдужих і творчих студентів багато, всі разом вони – згуртована і дружна команда однодумців. І робота на благо гуртожитку, яке стає для них другою домівкою, приносить їм тільки радість.

«Я закінчив технікум у своєму рідному місті Рубіжне Луганської області, в ХПІ вчуся на прискореному курсі, – розповідає Владислав. – На 1 курсі я та ще кілька студентів скористалися унікальною можливістю взяти участь у ремонті нашого гуртожитку! Наш ремзагін із задоволенням взявся за роботу! Ми облаштовували коридори і кухні на 7 і 6 поверхах, фарбували, штукатурили, своїми силами клали плитку... Щось ми вже вміли робити тоді, а чомусь швидко навчилися!

Наш гуртожиток, в якому мешкають студенти різних інститутів НТУ «ХПІ», багато років займав перше місце в конкурсі. В цьому році ми на другому місці, і тепер у нас є потужний стимул робити свій студентський будинок ще кращим і прагнути перемоги в подальшому! Так, у наших найближчих планах освіжити перший поверх. Влітку знову будемо фарбувати, класти плитку, в списку ремзагону на поточний рік вже четверо студентів! Ми дуже вдячні за підтримку проректору М. І. Гасанову (на знімку внизу зі студентами), який завжди з великою увагою ставиться до студентських потреб, виділяє нам деякі необхідні будматеріали, наприклад, плитку. Велике спасибі і коменданту нашого гуртожитку З. Ф. Саніній, яка стала для нас наче мамою у нашому великому та дружному домі. Це людина із залізною витримкою, яка підтримує кожного з приводу усіх питань. Її поради – чіткі, а слова – справедливі. Багато в чому завдяки саме її невтомній праці наш гуртожиток вже багато років залишається одним з найкращих не тільки у нашому університеті, а й у Харкові!

Група громадського порядку в нас також працює завжди чітко і злагоджено. Ми відповідаємо за пожежну безпеку, також до наших обов’язків входить боротьба з палінням у невідповідному місці. Хлопці щодня чергують з 22.00 до опівночі. Наші активісти – студенти 1, 2 і 3 курсів. Це Вадим Кульбашник, Анатолій Тонконог, брати Лукашови – Андрій та Євген, Ігор Олійник та інші. На вахті з 9.00 до 22.00 теж щодня чергують по черзі студенти 1–4 курсів з усіх поверхів. А ось старшокурсники від чергувань звільняються, вони займаються дипломними роботами».

Відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків санітарна комісія «сімки». «Ольга Мільохіна (4 курс, МІТ) і Юлія Дашко (2 курс, БЕМ) перевіряють чистоту блоків, коридорів і кімнат. А Оля ще й заступник голови студентської ради гуртожитку Кирила Галямова (4 курс, МІТ). Ось які в нас активісти! Все встигають: і працюють, і вчаться добре!» – з гордістю каже Владислав.

У «сімці» дуже затишно: свіжістю зустрічає гостей відремонтований хол, чистенькими сходами так приємно ходити! У розширниках зручні дивани і столики, а кімната для відпочинку обладнана більярдним і тенісним столами. Тут так просто вести здоровий спосіб життя: працюють два спортзали – тренажерний і боксерський! А ще в гуртожитку часто проводяться спортивні змагання. В кінці лютого тут відбулася першість інституту МІТ з важкої атлетики, у якій взяли участь 10 студентів, з них – 2 дівчини. А в березні була спартакіада, де 1 місця дісталися студентам 9 гуртожитку, а представники сьомого зайняли 2 місце. А ще в «сімці» влаштовуються справжні лицарські поєдинки – це дуже красиво і видовищно!

Нарешті до Харкова прийшла весна, і спортмайданчики біля гуртожитку оживають – студенти починають грати в бадмінтон і волейбол! У травні тут планують провести традиційний День здоров’я, а це завжди веселі змагання з різних видів спорту, солодкі призи від профкому студентів, яскраве вогнище і смачна польова каша або плов! Такі Дні здоров’я відбуваються в «сімці» двічі на рік. Перший – у вересні-жовтні, в його програмі цікаві квести, адже він орієнтований на знайомство першокурсників з гуртожитком, а другий – навесні.

«У квітні за допомоги профкому студентів у «сімці» відбудеться довгоочікуваний кіновечір, – каже Віталія. – Мешканці гуртожитку будуть разом дивитися фільми! Такі заходи дозволяють усім не тільки відпочити і розслабитися, а й міцніше здружитися, відчути себе однією великою і дружною родиною!

Нам усім дуже пощастило – ми студенти найстарішого технічного вузу України! І життя в студентських гуртожитках, де ми завжди поруч один з одним, дозволяє нам з усією повнотою усвідомити, що ми молодь, що все у наших руках!»

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет